1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maja Hyży życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Mai Hyży

Maja Hyży jest polską piosenkarką. Urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu.

X Factor

O Mai Hyży zrobiło się głośno w polskim show-biznesie, gdy w 2013 roku, wraz z ówczesnym mężem, Grzegorzem, wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu X Factor. Z popularnego talent show odpadła w odcinku półfinałowym, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Występ w programie okazał się dla początkującej wokalistki furtką do zaistnienia na rynku muzycznym.

Kariera

W krótkim czasie po udziale w X Factorze Maja nagrała dwa utwory zatytułowane Zgadnij oraz Bluza. W 2015 roku ukazała się jej pierwsza płyta o tytule W chmurach, a promował ją singiel Będę kochać. W tym samym roku wzięła udział w koncercie Superpremier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, wykonując piosenkę Błysk/Skin. Równocześnie zaczęła coraz częściej i aktywniej pojawiać się w mediach społecznościowych, próbując swoich sił także jako influencerka. Maja jest w stałym kontakcie z fanami, regularnie dzieląc się kulisami swojej pracy zawodowej i polecanymi styliazacjami. Piosenkarka chętnie pojawia się na imprezach branżowych i pozuje na ściankach.

Życie prywatne

W 2011 roku Maja wyszła za mąż za Grzegorza Hyżego. Jednak niedługo po zakończeniu X Factora para rozwiodła się, podążając własnymi ścieżkami życia i kariery. Mają wspólnie dwóch synów, bliźniaków, Aleksandra i Wiktora. Jakiś czas po rozwodzie wokalistka zaczęła pokazywać w mediach społecznościowych swojego partnera, Mateusza Wesołowskiego. Związek nie przetrwał jednak próby czasu, a Maja ponownie została singielką. Stan ten nie trwał długo, bowiem kilka miesięcy temu Hyży przyznała, że jest szczęśliwie zakochana i wraz ze swoim nowym partnerem, Konradem, spodziewa się dziecka.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 91

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki.