1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dawid Woliński życiorys

Życiorys i biografia Dawida Wolińskiego

Dawid Woliński jest polskim projektantem mody i osobowością telewizyjną. Urodził się 12 marca 1977 roku we Włocławku.

Wykształcenie

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a następnie w Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie.

Kariera

Swoją pierwszą kolekcję Dawid Woliński pokazał już w 2003 roku. Już rok później stworzył kolejną kolekcję przeznaczoną na sezon Wiosna/Lato 2005. Ubrania zostały zaprezentowane na tygodniu mody w Lizbonie, gdzie zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków. Niedługo później, zaczął współpracę z artystami z całego świata, a jego kreacje pojawiły się na okładkach niemieckiej i portugalskiej edycji magazynu „Elle”. W 2006 roku projektant zadebiutował w Nowym Jorku i podpisał kontrakt z butikiem Tracey Ross and Maxfield w Los Angeles. Kariera utalentowanego projektanta bardzo szybko nabrała tempa i wkrótce stał się jednym z najpopularniejszych polskich twórców. Otworzył atelier w Warszawie, a po jego kreacje coraz częściej zgłaszały się znane osobistości. Wkrótce Woliński zaczął projektować ubrania na wielkie gale, premiery i ważne uroczystości w polskim show-biznesie. Jego stroje noszą celebryci i gwiazdy z całego świata. Przez lata jego kreacje można było oglądać na takich gwiazdach jak: Małgorzata KożuchowskaGrażyna TorbickaAnna Mucha, Dita von Teese czy Paris Hilton.

Telewizja

Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą w udziale w programie rozrywkowym Top model emitowanym na antenie telewizji TVN. Woliński zasiada tam w gronie jury już od pierwszego sezonu show i jest jednym z jego najbardziej charyzmatycznych członków. Szybko zyskał sympatię widzów, dzięki czemu stacja postanowiła stworzyć z projektantem reality show Woli & Tysio na pokładzie, w którym towarzyszył mu Marcin Tyszka.

Skandal

Podczas jednego z odcinków Top Model Woliński swoim zachowaniem wywołał spore kontrowersje. Juror postanowił bowiem sprawdzić, czy piersi jednej z uczestniczek na pewno są prawdziwe, ściskając je ręką. Zajście zgłoszono do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przez co na stację TVN nałożona została kara finansowa w wysokości 150 tysięcy złotych. Sam projektant nie skomentował tej sprawy.

Życie prywatne

Woliński ma dorosłą córkę, Oliwię, która jest owocem długoletniego związku stylisty z Barbarą. Para rozstała się po narodzinach dziecka. Od samego początku kariery Dawida nie milkną plotki i spekulacje na temat jego orientacji seksualnej. Portale plotkarskie co jakiś czas publikują różne domysły na temat jego życia osobistego. Sam projektant nie odnosi się do tych rewelacji.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta