1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paris Hilton życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Paris Hilton

Paris Hilton jest amerykańską celebrytką i modelką. Urodziła się 17 lutego 1981 roku w Nowym Jorku.

Rodzina

Paris jest córką aktorki Kathy Elizabeth i milionera Richarda Howarda Hiltona. Jej pradziadkiem był Conrad Hilton, założyciel sieci hoteli Hilton. Celebrytka ma trójkę młodszego rodzeństwa.

Popularność

Pierwsze kroki w świecie show-biznesu stawiała jako modelka, pracując w agencji modelek Donalda Trumpa. Pojawiała się na wybiegach znanych projektantów, takich jak Tommy Hilfiger, Marc Bouwer czy Catherine Malandrino. Pozowała także do magazynów i czasopism, między innymi, GQ, Vanity Fair i FHM. W 1992 roku zadebiutowała trzecioplanową rolą dziewczynki na plaży w filmie Wishman. Jako dorosła kobieta zaczęła budzić zainteresowanie prasy i mediów plotkarskich, głównie przez wzgląd na swój imprezowy styl życia. W 2002 roku gwiazda zagrała w niskobudżetowym filmie Nine Lives, ale jej występ nie został przyjęty pozytywnie. Kariera Paris w mediach nabrała rozpędu w 2004 roku, kiedy do sieci trafiła jej seks-taśma nagrana z jej ówczesnym chłopakiem, Rickiem Salomonem. Nagranie zatytułowane wzbudziło ogromną sensację i wiele kontrowersji, ale stało się furtką to kariery w mediach dla młodej kobiety. W tym samym roku premierę miało reality-show z jej udziałem zatytułowane The Simple Life, w którym zagrała razem ze swoją przyjaciółką Nicole Richie - również córką milionera. Paris bardzo szybko odnalazła się w świecie show-biznesu, co jakiś czas próbując powiększyć swoją sławę i majątek różnego rodzaju kampaniami i projektami. W 2004 roku na rynek trafiła kolekcja biżuterii sygnowana jej nazwiskiem oraz jej autobiografia. W marcu 2005 trafiła na okładkę jubileuszowego wydania magazynu „Playboy”. W tym samym roku wystąpiła w słynnym horrorze Dom woskowych ciał, w którym rola zapewniła jej nominację do nagrody Złotej Maliny w kategorii „Najgorsza aktorka drugoplanowa”. W 2006 roku dziewczyna postanowiła spróbować swoich sił w przemyśle muzycznym, wydając debiutancki singiel zatytułowany Stars Are Blind, który spotkał się z uznaniem publiczności, a także krytyków muzycznych. W kolejnych latach Hilton skupiła się głównie na rozwijaniu kolejnych biznesów, głównie marek odzieżowych oraz linii perfum, a także na karierze DJ-ki. Wystąpiła też w serii reality-show w stacji MTV. Zagrała też w kilku filmach, takich jak: 9 żyć, Wonderland, Wygraj randkę, Szampańskie życie, Muza i meduza czy Bling Ring.

Skandale

Gwiazda wielokrotnie miała problemy z prawem (jazda bez ważnego dokumentu, jazda pod wpływem alkoholu, posiadanie marihuany i kokainy, składanie fałszywych zeznań). Wiele razy była też uczestniczką skandali szeroko opisywanych w mediach. Oprócz seks taśmy, w sieci pojawiły się też zdjęcia Paris całującej się z Lindsay Lohan, która była wtedy pod wpływem heroiny oraz intymne zdjęcia i nagrania Hilton. Sama dziedziczka oskarżana była też o homofobię i rasizm.

Życie prywatne

Życie prywatne Paris to jeden z głównych powodów, dla których celebrytka cieszyła się tak ogromną popularnością w mediach i kolorowej prasie. Pierwszym chłopakiem Paris Hilton był aktor Randy Spelling. Spotykała się też z takich gwiazdami jak: Edward Furlong, Rick Salomon, który sprzedał słynną seks-taśmę z jej udziałem, Jason Shaw, Vincent Gallo, Deryck Whibley czy Nick Carter. W 2005 roku Paris Hilton spotykała się i ostatecznie zaręczyła z Parisem Latsisem, jednak zerwała zaręczyny, a kolejnymi wybrankami jej serca byli, między innymi, Val Kilmer, Steve Jones, Jared Leto, Benji Madden oraz Cristiano Ronaldo. W 2018 roku kobieta ogłosiła, że jest zaręczona z aktorem Chrisem Zylką. Lista mężczyzn życia Paris jest wyjątkowo długa i przez lata konsekwentnie się powiększała o kolejne gwiazdy świata show-biznesu. W 2020 roku, w dniu 40. urodzin dziedziczka hotelowej fortuny zaręczyła się z biznesmenem i inwestorem Carterem Reumem, z którym związała się pod koniec 2019 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − 35 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: nicolas genin