1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ewa Farna życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Ewa Farna jest polsko-czeską wokalistką. Urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Trzyńcu.

Wykształcenie

W 2012 roku rozpoczęła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ale porzuciła naukę po niespełna roku studiowania.

Kariera

Z muzyką miała styczność już od wczesnego dzieciństwa. Brała udział w różnych konkursach i przeglądach piosenek, często zajmując w nich wysokie miejsca lub je wygrywając. Po Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie dostrzegł ją znany producent i autor piosenek Leszek Wronka i zaproponował jej współpracę. W tym samym czasie wzięła udział w programie Szansa na sukces, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić w Czechach, wydając tam swoją debiutancką płytę Měls mě vůbec rád. Album osiągnął sukces, zdobywając wiele nagród i wyróżnień i bardzo szybko pokrywając się platyną. Debiut na polskim rynku zaliczyła w 2007 roku albumem Sam na sam, który jest polską wersją czeskiego debiutu.

Druga płyta wokalistki, Ticho, powtórzyła sukces pierwszej. Na naszym rynku ukazała się rok później w polskiej wersji językowej, zatytułowana Cicho. Album promowała singlami: Cicho, Dmuchawce, latawce, wiatr i La la laj. Album w naszym kraju pokrył się podwójną platyną. W lutym 2010 za Cicho uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku pop”, a także była nominowana w kategorii „Artystka roku”. Kilka miesięcy później na rynek trafiła jej piąta płyta studyjna Virtuální.

W 2010 roku wydany został kolejny polskojęzyczny, szósty już album wokalistki zatytułowany EWAkuacja osiągający szczyty list przebojów. Rok później ogłoszono nominacje nagród Viva Comet 2011, gdzie piosenkarka otrzymała nominacje do pięciu kategorii. Ostatecznie zgarnęła cztery statuetki. W 2011 roku zdobyła też trzy statuetki Eska Music Awards. Pod koniec 2013 roku światło dzienne ujrzał album W)inna?.

Dzięki pracowitości i talentowi Ewa Farna stała się popularna i uwielbiana przez słuchaczy w Polsce i Czechach. Gwiazda rozwija swoją karierę wokalną w obu krajach, a także regularnie pojawia się w telewizji i prasie. Kobieta jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia.

Inne działalności

Piosenkarka regularnie pojawiała się również w programach telewizyjnych. Była jurorką w programach rozrywkowych: SuperStarX FactorIdol i Śpiewajmy razem. All Together Now. Była także kapitanką jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy.

Życie prywatne

Farna od wielu lat związana jest z Martinem Chobotem, gitarzystą ze swojego zespołu. W 2017 roku para wzięła potajemny ślub, a w 2019 roku urodziło im się pierwsze dziecko, syn Artur. W 2012 roku piosenkarka spowodowała wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu. Na portalach plotkarskich często omawiany jest wygląd gwiazdy, a w szczególności jej waga. Ewa w jednym z wywiadów przyznała jednak, że jest szczęśliwa w swoim ciele i nie zamierza dostosowywać się do wymagań i oczekiwań społeczeństwa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 59 = 60

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: David Sedlecký