1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dariusz Krupa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Dariusza Krupy

Dariusz Krupa jest polskim gitarzystą i celebrytą. Urodził się 31 sierpnia 1976 roku w Łomży.

Wykształcenie

Jest technikiem ekonomistą o specjalności finanse i rachunkowość. W 1995 rozpoczął studia muzyczne, ale ich nie ukończył.

Kariera

Kariera Krupy w show-biznesie zaczęła się w 1996 roku, kiedy to otrzymał szansę wzięcia udziału w nagrywaniu płyty Roberta Amiraniego Bardzo zatytułowanej Niebieskie migdały. Muzyk wystąpił gościnnie na krążku jako gitarzysta sesyjny. W tym samym roku wystąpił na scenie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z Anitą Lipnicką oraz rozpoczął współpracę z teatrem muzycznym Studio Buffo.

Niedługo potem, wraz z Cezarym Konradem, nagrał album One mirror many reflections. Dzięki swoim gościnnym występom na płytach polskich muzyków został wkrótce dostrzeżony i zapraszany do kolejnych projektów. Pracował przy płytach Mieczysława Szcześniaka, Katarzyny Groniec, Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak. W kolejnych latach był również członkiem grup muzycznych: Alchemik, Cezary Konrad Band, Filip Sojka Band, Jacek Kochan Band, Oxen. Wkrótce Krupa założył przedsiębiorstwo No More Drama Production i zajął się produkcją muzyczną i usługami PR-owymi artystów. Do 2009 roku był managerem muzycznym Edyty Górniak, Natalii Lesz i Nicka Sincklera. Współpraca z Górniak zakończyła się po ogłoszeniu przez małżonków, że żyją w separacji i zamierzają się rozwieść.

Kariera Krupy zakończyła się w momencie, gdy ten trafił do aresztu. Obecnie, po wyjściu na wolność, nie wiadomo, co się z nim dzieje i jakie są jego plany zawodowe.

Więzienie

O celebrycie zrobiło się głośno w mediach głównie za sprawą jego niechlubnego wyczynu z 2014 roku, który miał tragiczne konsekwencje. Mężczyzna jadąc samochodem pod wpływem narkotyków przejechał na czerwonym świetle i potrącił na przejściu dla pieszych 63-letnią kobietę, która w wyniku wypadku zmarła. Muzyk zbiegł z miejsca zdarzenia. Po wypadku przez ponad dwa lata, do 2016 roku, przebywał w areszcie tymczasowym. Rok później został prawomocnie skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Ze względu na dobre sprawowanie został wypuszczony z więzienia wcześniej - już w czerwcu 2020 roku.

Życie prywatne

W 2004 roku gitarzyście urodził się syn, Allan, który był owocem jego związku z piosenkarką Edytą Górniak. Para wzięła ślub rok później, jednak ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu i rozpadło się w 2010 roku. W 2014 roku Krupa poślubił byłą modelką Izabelę Adamczyk, z którą ma córkę Leę. Para wzięła ślub, gdy Dariusz przebywał w areszcie śledczym. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i więzienia celebryty. W 2016 roku Izabela wystąpiła z pozwem o rozwód, uzasadniając swoją decyzję brakiem zainteresowania rodziną ze strony męża.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 + = 30

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła