1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bilguun Ariunbaatar życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Bilguuna Ariunbaatara

Bilguun Ariunbaatar jest polskim prezenterem telewizyjnym. Urodził się 31 stycznia 1986 roku w Ułan Bator.

Wykształcenie

Studiował na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, ale po dwóch latach zrezygnował z nauki.

Kariera

Rozpoznawalność w polskim show-biznesie zdobył w 2010 roku w programie rozrywkowym Szymon Majewski Show. Wcielał się tam w rolę reportera fikcyjnej mongolskiej telewizji U1 BATOR, w ramach czego przygotowywał relacje z imprez celebryckich i przeprowadzał wywiady z gwiazdami. Szybko zyskał sympatię widzów i rozpoznawalność. W 2012 roku kontynuował współpracę z Majewskim w jego kolejnym programie Szymon na żywo oraz współprowadził HDw3D Telewision. Po zakończeniu współpracy z TVN-em Bilguun miał okazję pracować dla innych stacji telewizyjnych.

W 2011 został zaproszony do udziału w trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z Janją Lesar zajął drugie miejsce w finale show. W 2013 prowadził programy Viva Polska - Spanie z gwiazdami i Puk, puk, to my!. Rok później wystąpił w roli uczestnika w kolejnych programach rozrywkowych - Twoja Twarz brzmi znajomo i Celebrity Splash! W międzyczasie współprowadził relacje zza kulisów programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami na kanale Polsat Café.

Później zniknął z telewizji, ale wciąż można było usłyszeć go w radiu, gdzie prowadził autorską audycję Szybki Bill w Radio Zet i pracował w Rock Radio. Występował też na scenie teatralnej - między innymi w Och-Teatrze w spektaklu Krystyny Jandy zatytułowanym Udając ofiarę.

Satyryk skupił się na rozwoju działalności muzycznej. Został wokalistą zespołu Lavina, w którym grał, między innymi, z aktorem Mateuszem Banasiukiem. Został też gościnnym solistą w programie Jaka to melodia?

Życie prywatne

W ostatnich latach życie prywatne showmana budziło spore zainteresowanie portali plotkarskich, głównie za sprawą kontrowersji, jakie w nim zachodziły. W 2016 roku Biluun został ojcem, ale wkrótce rozstał się z matką swego dziecka. W międzyczasie zdiagnozowano u niego ciężką chorobę skóry - piodermię zgorzelinową, a z czasem komik zaczął popadać w problemy finansowe - groziła mu nawet egzekucja komornicza. Wcześniej został zatrzymany przez policję za prowadzenie skutera pod wpływem alkoholu. Na szczęście celebrycie udało się stanąć na nogi i ułożyć z powrotem swoje życie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 14 = 24

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki