1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Baron życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Barona

Baron, a właściwie Aleksander Milwiw-Baron, jest polskim gitarzystą, saksofonistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Urodził się 13 grudnia 1983 roku we Wrocławiu.

Wykształcenie

Baron jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu: I stopnia w klasie fortepianu i II stopnia w klasie saksofonu. Ukończył także Uniwersytet Wrocławski.

Muzyczna działalność

W 2007 został laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych Coke Live Fresh Noise. Współpracował z wieloma polskimi solistami i grupami takimi jak Blog27, Mrozu, EastWest Rockers, Mesajah, Natural Dread Killaz, Riddim Bandits czy Maria Sadowska. Jest też współproducentem projektu Karate Basstards.

Afromental

Od 2004 roku Baron jest gitarzystą w zespole Afromental. Zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i hip-hopu zadebiutował na rynku muzycznym płytą zatytułowaną The Breakthru w 2007 roku. Roku później z piosenką I’ve Got What You Need grupa wystąpiła w finale selekcji wyłaniającej reprezentanta Polski w 53. Konkursie Piosenki Eurowizji i zajął dziewiąte miejsce. W 2009 roku członkowie zespołu zagrali w serialu 39 i pół, w którym zaprezentowali premierowe nagrania. Nagrali również piosenki do filmu muzycznego Kochaj i tańcz. W 2009 roku Afromental wydał drugi album pt. Playing with Pop, za który muzycy otrzymali nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-hop/R&B. W 2011 roku artyści wydali trzeci album zatytułowany The B.O.M.B, a trzy lata później kolejny – pod tytułem Mental House.

The Voice

Wspólnie z przyjacielem z zespołu Afromental, Tomaszem Lachem, w latach 2013–2017 Baron był trenerem w programie The Voice of Poland, a od 2018 roku występuje w formacie dla dzieci The Voice Kids.

Związki

Charyzmatyczny muzyk w ostatnich latach nie narzekał na brak romansów. Jedną z partnerek Barona była aktorka Ola Szwed. Para była ze sobą przez półtora roku. W 2014 roku gwiazdor oświadczył się Katarzynie Grabowskiej. Narzeczeństwo skończyło się jednak po kilku tygodniach. Po tym wydarzeniu media spekulowały, że gitarzysta ma romans z Edytą Górniak, a dowodem na to miały być ich wspólne zdjęcia zrobione przez paparazzi. Zainteresowani zaprzeczyli jednak tym rewelacjom. W 2015 roku media obiegła informacja, że Patrycja Kazadi i Baron są parą. Plotki pojawiły się, kiedy para została przyłapana razem w Los Angeles. W tym przypadku również obie strony zaprzeczyły doniesieniom. Kolejną wybranką muzyka była pochodząca z Londynu wokalistka Czarina Russell, którą w 2017 roku muzyk poprosił o rękę na koncercie Hansa Zimmera. Związek jednak nie przetrwał próby czasu.

W 2019 roku rozpoczął się najbardziej medialny jak do tej pory związek Barona. Na początku roku zaczął się bowiem spotykać z młodszą o 15 lat aktorką i celebrytką, Julią Wieniawą. Para chętnie publikowała wspólne zdjęcia i pojawiała się na imprezach branżowych. Ich związek trwał kilka miesięcy, podczas których zakochanym stale towarzyszyła uwaga mediów i fanów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 − = 9

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Ja Fryta.