1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Adam Levine życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Adama Levine

Adam Levine jest amerykańskim piosenkarzem. Urodził się 18 marca 1979 roku w Los Angeles.

Kariera

Talent muzyczny przejawiał już jako mały chłopiec - rozpoczął wtedy naukę gry na gitarze. Jeszcze w szkole założył swoją pierwszą kapelę, którą nazwał Kara's Flowers. Adam występował w niej jako główny wokalista i gitarzysta. W 1997 roku grupa wydała swój debiutancki album The Fourth World - ten nie odniósł jednak sukcesu i przeszedł bez większego echa. Zespół rozwiązano, a jego członkowie postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę i założyć inną formację, tym razem noszącą nazwę Maroon 5.

Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę i już w 2001 roku chłopaki zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. W 2002 roku ukazał się ich pierwszy album zatytułowany Songs About Jane, który podbił listy sprzedaży i radiowe listy przebojów. Płyta otrzymała dwie nagrody Grammy. Zespół z charyzmatycznym i przystojnym liderem szybko stał się międzynarodową sensacją. Przyczyniły się do tego hity Harder to BreatheShe Will Be Loved oraz This Love, za które Maroon 5 otrzymał swoją pierwszą nagrodę Grammy. Niedługo później wydali drugą płytę zatytułowaną It Won't Be Soon Before Long, które ugruntowało ich pozycję w amerykańskim przemyśle muzycznym. 

Kolejna płyta grupy, Hands All Over zawierała jeden z większych przebojów grupy: Moves like Jagger. W późniejszych latach grupa wydała takie albumy jak Overexposed, V czy Red Pill Blues. W 2013 roku Levine został wybrany najseksowniejszym mężczyzną na świecie przez magazyn „People”.

W swojej karierze Levine współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak: Kanye West, Alicia Keys, Natasha Bedingfield, Slash oraz K'naan.

Inne działalności

W 2011 roku dołączył do grona jury talent show The Voice. Dwa lata później postanowił spróbować swoich sił jako aktor i wystąpił gościnnie w telewizyjnym serialu American Horror Story. Od tamtej pory pojawił się już kilku produkcjach, grając najczęściej siebie samego.

Życie prywatne

W przeszłości Adam spotykał się z wieloma kobietami związanymi ze światem show-biznesu. Romansował między innymi z Lindsay Lohan, Jane Herman, Jessiką Simpson, Mariją Szarapową oraz Cameron Diaz. W 2010 roku związał się z rosyjską modelką - Anną Wjalicyną, ale ich związek przetrwał tylko dwa laty. W 2012 roku poznał modelkę Behati Prinsloo, z którą wziął ślub w dwa lata później. Para ma wspólnie dwie córki: Dusty Rose i Gio Grace.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

32 − = 25

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Daniel Mayer