1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Cindy Crawford życiorys

Życiorys i biografia Cindy Crawford

Cindy Crawford jest amerykańską modelką. Urodziła się 20 lutego 1966 roku w DeKalb.

Kariera modelki

Działalność w branży modelingowej zaczęła się dosyć przypadkowo. Pewnego dnia, gdy Cindy pracowała w polu kukurydzy lokalny fotograf zrobił jej zdjęcie, które niedługo później ukazało się w gazecie. Pozytywne opinie, jakie wzbudziła fotografia, przekonały nastolatkę do udziału w konkursie agencji modelek. Konkurs wygrała, zdobywając tytuł „Look Of The Year”. W 1986 roku podpisała swój pierwszy kontrakt z nowojorską agencją modelek Elite. Jeszcze w tym samym roku modelka pojawiła się na dwóch okładkach amerykańskiego wydania magazynu „Vogue”, a w kolejnym roku zagościła w jego brytyjskiej edycji. Od samego początku była rozchwytywana przez znanych fotografów, redakcje czasopism i projektantów mody. Jej zdjęcia zdobiły okładki dziesiątek tytułów magazynów, w tym „Harper's Bazaar”, „Elle”, „Cosmopolitan” czy „People”. Współpracowała z takimi markami, jak: Christian Dior, Chanele, Versace, Calvin Klein, Michael Kors, DKNY, Valentino, Guess, Revlon, L'Oreal i Ralph Lauren.

Crawford była jedną z najpopularniejszych supermodelek lat 90. i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Dwukrotnie została uznana przez magazyn „People za jedną z 50 najpiękniejszych osób świata. W 1995 roku „Forbes” przyznał jej tytuł najbogatszej modelki świata.

Inne działalności

Na fali popularności, jaką przyniosły jej sukcesy odnoszone w modelingu Crawford zaczęła próbować swoich sił w innych branżach. Prowadziła program o modzie i stylu House of Style emitowany na kanale MTV. Próbowała też swoich sił w aktorstwie, występując między innymi w filmie Czysta gra, w której partnerowała Williamowi Baldwinowi - niestety za swój występ została nominowana do Złotej Maliny aż w 3 kategoriach. W swoim dorobku ma jeszcze dwie epizodyczne role w produkcjach: Klub 54 oraz The Simian Line.

Życie prywatne

Była zamężna dwukrotnie. Jej pierwszym mężem był aktor Richard Gere. Małżeństwo pary trwało 4 lata i rozpadło się w 1995 roku. Kolejnym wybrankiem modelki był Rande Gerber, którego poślubiła w 1998 roku. Z drugim mężem Crawford ma dwoje dzieci: syna Presleya Walkera i córkę Kaię. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 28 = 30

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ibsan73