1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jolanta Pieńkowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Jolanty Pieńkowskiej

Jolanta Pieńkowska jest polską dziennikarką. Urodziła się 20 listopada 1964 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Kariera

Zanim Pieńskowska rozpoczęła pracę w telewizji była stewardesą amerykańskich linii lotniczych oraz asystentką ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Pracowała także w agencji reklamowej. Karierę telewizyjną rozpoczęła dopiero w 1990 roku, nawiązując współpracę w Telewizją Polską. Została wtedy prowadzącą Wiadomości oraz gospodarzem programów: Monitor Wiadomości oraz W centrum uwagi. W międzyczasie pracowała też w radio. Prowadziła audycję Salon polityczny Trójki.

W roku 2004 zakończyła współpracę z TVP i rozpoczęła pracę w redakcji czasopisma „Twój styl”. Niecały rok później została jego redaktor naczelną, a funkcję tę sprawowała do 2008 roku. Dwa lata wcześniej wróciła na srebrny ekran i zaczęła pracować dla stacji TVN. Początkowo pojawiała się w programie śniadaniowym Dzień dobry TVN. Później prowadziła programy w TVN Style: Miasto kobiet oraz autorską Drugą stronę medalu. W roku 2014 dziennikarka przeszła do TVN 24 BiS., gdzie prowadziła programy Świat oraz Fakty z zagranicy. W październiku 2018 roku zniknęła z anteny - biorąc bezpłatny urlop spowodowany sprawami osobistymi. Pod koniec 2019 roku wróciła do TVN24 BiS jako prowadząca Fakty o Świecie.

Od 2020 roku jest jedną z głównych prowadzących program Fakty po południu na antenie TVN 24.

Pieńkowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci związanych z dziennikarstwem informacyjnym.

Życie prywatne

Dziennikarka dwukrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym wybrankiem był Sławomir Matczak, z którym ma syna Mateusza. Po raz drugi stanęła na ślubnym kobiercu w 2008 roku, a jej mężem został Leszek Czarnecki, milioner uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi w Polsce.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 − 77 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Marlena Bielińska