1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bruno Mars życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Bruno Marsa

Bruno Mars, a właściwie Peter Gene Hernandez, jest amerykańskim piosenkarzem. Urodził się 8 października 1985 roku w Honolulu.

Pochodzenie

Wokalista ma filipińskie, portorykańskie i węgiersko-żydowskie korzenie.

Kariera

Kontakt ze sceną miał już od najmłodszych lat. Już jako 4-latek pojawiał się na deskach estrady razem z zespołem jego ojca, The Love Notes. Jego talent szybko został dostrzeżony i po przeprowadzce do Los Angeles dołączył do grupy The Smeezingtons, z którą produkował utwory dla innych artystów. Słuchaczom dał się poznać dzięki kolaboracjom z Travim McCoy’em w piosence Billionaire. Występował też w chórkach u takich muzyków jak: Adam Levine, Brandy, Sean Kingston czy Sugababes. Mars jest również jednym z autorów tekstów popularnych utworów, takich jak: Right Round Flo Ridy, Wavin' Flag K'naana oraz Fuck You! Cee Lo Greena.

W 2009 podpisał kontrakt z wytwórnią Atlantic Records, a niecały rok później ukazał się debiutancki album artysty zatytułowany Doo-Wops & Hooligans, z którego pochodziły takie hity: Lazy song i Grenade. Za utwór Just the Way You Are muzyk otrzymał pierwszą w swojej karierze nagrodę Grammy. Płyta osiągnęła ogromny sukces, sprzedając się w ponad 6 mln egzemplarzy na całym świecie. Dwa lata później Bruno wydał drugi krążek zatytułowany Unorthodox Jukebox, a promowały go single: When I Was Your Man, Treasure oraz Locked Out of Heaven.

W tym samym roku Mars dostąpił zaszczytu i wystąpił podczas przerwy finału rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl wraz z udziałem zespołu Red Hot Chili Peppers. Wydarzenie to było dowodem na to, jak wielką gwiazdą w przemyśle muzycznym stał się wokalista.

Trzecia i jak dotąd ostatnia płyta artysty ukazała się w 2016 roku i nosi tytuł 24K Magic. Bruno Mars jest jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej na świecie. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy, a single – 170 milionów. Muzyk ma na koncie trzydzieści nominacji do nagrody Grammy i jedenaście otrzymanych statuetek. 

W 2016 roku po raz drugi wystąpił na scenie podczas przerwy meczu SuperBowl - jest jednym z niewielu gwiazd, które mogą się pochwalić takim faktem. Mars oprócz niezwykłych zdolności wokalnych posiada też talent do grania na instrumentach - między innymi na fortepianie, gitarze i kongach.

Życie prywatne

Od 2012 roku muzyk związany jest z amerykańską modelką i aktorką Jessicą Marie Caban.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Chrizta T.