1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Św. Maria Kleofasowa życiorys

   Twoim zdaniem...

Który święty jest Ci bliższy?

Życiorys i biografia św. Marii Kleofasowej

Św. Maria Kleofasowa znana również jako Maria Alfeuszowa żyła na przełomie I w p.n.e. i I w n.e. Jest to postać opisana w Biblii. Maria była żoną Alfeusza.

W ewangeliach

Św. Maria w ewangeliach pojawia się, jako osoba wierząca w Jezusa. Należała do grona w jego uczniów, brała udział w wędrówkach apostolskich. Była spokrewniona z Maryją z Nazaretu. Matka apostoła Jakuba Mniejszego. Możliwe, że była też matką Szymona i Judy Tadeusza. 

Św. Maria jest kilka razy wspomniana w Ewangeliach. Miała posługiwać Jezusowi, kiedy ten przebywał w Galilei. Razem z matką Jezusa oraz Marią Magdaleną miała czuwać pod krzyżem konającego Chrystusa - według Ewangelii św. Jana. W czasie poranka wielkanocnego miała razem z innymi kobietami udać się do grobu Jezusa. Chciały namaścić jego ciało wonnymi olejkami. Ujrzały jednak pusty grób i anioła, który obwieścił im radosną nowinę, a później spotkały zmartwychwstałego Jezusa. Kobiety doniosły apostołom o tym, że w grobie nie ma ciała.

Kult

Jej wspomnienie przypada 9 kwietnia. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

72 + = 80

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie domeny publicznej. Autor wizerunku: Nicolaus Haberschrack, tytuł: Marie u grobu. Źródło: www.mnk.pl.