1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Św. Julia Salzano życiorys

   Twoim zdaniem...

Który święty jest Ci bliższy?

Życiorys i biografia św. Julii Salzano

Św. Julia Salzano, a właściwie Giulia Salzano przyszła na świat 13 października 1846 r. w Kampanii, a dokładniej w niewielkiej miejscowości Santa Maria Capua Vetere położonej na północ od Neapolu, zmarła 17 maja 1929 r. w Casorii.  Była włoską zakonnicą, katechetką. Założyła zgromadzenie Sióstr Katechetek od Najświętszego Serca Jezusa. Dziewica i święta kościoła katolickiego.

Fakty z życia 

Przyszła na świat w rodzinie Adelajdy Valentino i Diega Salzano. Ojciec Julii był wojskowym, kapitanem żołnierzy jazdy lekkiej, czyli ułanów. Służbę odbywał na dworze Ferdynanda II, króla Neapolu. Osierocił córkę, kiedy ta miała zaledwie 4 lata. Dziewczynka trafiła do domu dziecka prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia. W sierocińcu w San Nicola la Strada spędziła 11 lat. 

Następnie przeniosła się do Casorii, gdzie poznała założycielkę zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca, św. Katarzynę Volpicelli. W Casorii św. Julia ukończyła szkołę średnią. Tam odkryła w sobie pasję do nauczania i powołanie. 

Dzięki solidnej edukacji znalazła później pracę, jako nauczycielka i katechetka. 

W 1905 r. zdecydowała się na założenie zgromadzenia Sióstr Katechetek od Najświętszego Serca Jezusa. Całe swoje życie poświęciła katechezie. 

Śmierć

Zmarła 17 maja 1929 r. w Casorii. Cieszyła się dobrą sławą i szacunkiem wiernych. 

Nazywa się ją apostołką Nowej Ewangelizacji. 

Kult

Proces beatyfikacyjny Julii rozpoczął się 8 lat po jej śmierci. Papież Jan Paweł II beatyfikował ją 27 kwietnia 2003 r. Kanonizacji dokonał papież Benedykt XVI 17 października 2010 r. 

Jej wspomnienie przypada 17 maja. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie Free Art License. Autorem wizerunku jest: Giuseppe Antonio Lomuscio.