1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Św. Julia Kim życiorys

   Twoim zdaniem...

Który święty jest Ci bliższy?

Życiorys i biografia św. Julii Kim

Św. Julia Kim przyszła na świat w 1784 r. w niewielkiej miejscowości w Korei, zmarła 26 września 1839 r. w Seulu. Jest koreańską świętą. Męczennica za wiarę chrześcijańską. 

Fakty z życia

Rodzina Julii Kim mieszkała na wsi. Byli katolikami. Kilka lat po urodzeniu córeczki, zdecydowali, że przeniosą się do Seulu. 

Julia pragnęła zachować dziewictwo, dlatego też odmówiła wzięcia ślubu. Postąpiła wbrew woli swoich rodziców. 

Kiedy w 1801 r. w Seulu rozpoczęły się prześladowania za wiarę, rodzice Julii Kim zdecydowali, że należy przenieść się do domu na wsi. Julia nie chciała jednak im ulec. Znalazła pracę na dworze królewskim i nie zgodziła się na powrót do rodzinnego domu. Z czasem zamieszkała w katolickim domu. Tam mogła praktykować swoją wiarę. Pracowała jako tkaczka. Wyrzeczenia, silna wola i ciężka praca pozwoliły jej odłożyć pieniądze na kupno niewielkiego domu. 

W 1839 r. została aresztowana. Chciano, aby wyrzekła się swojej wiary i zdradziła, gdzie mieszkają inni katolicy. Aby zmusić kobietę do mówienia bito ją. Julia pozostała nieugięta i nie wyrzekła się wiary, ani nikogo nie zdradziła. 

Razem z Julią Kim do aresztu trafiło 8 katolików. Wszystkich ścięto w Seulu 26 września za Małą Wschodnią Bramą. W chwili śmierci miała 55 lat. 

Kult

Św. Julię Kim wspomina się 20 września. Zalicza się ona do grupy 103 męczenników koreańskich. 

Beatyfikował ją papież Pius XI 5 lipca 1925 r. (razem z 7 męczennikami). Papież Jan Paweł II kanonizował są 6 maja 1984 r. (razem ze 102 męczennikami).

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 + = 28

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła