1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Smolasty życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Smolastego

Smolasty, a właściwie Norbert Smoliński, jest polskim piosenkarzem i raperem. Urodził się 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie.

Inspiracje

Już jako nastolatek Smolasty interesował się muzyką. Szczególnie pasjonowały go takie gatunki jak rap i funk. Był gitarzystą w założonym przez siebie zespole funkowym. W późniejszych latach zaczął inspirować się muzyką lat 60. i 70., a także twórczością raperów, takich jak Chris Brown czy Omarion.

Początki kariery

W 2014 roku zadebiutował w utworze 21 Pesos na albumie Pabla Novacciego zatytułowanym Galactico, a dwa lata później pojawił się gościnnie w piosence Znowu nie ma jej stworzonej wraz z duetem producenckim MX. W 2017 roku został członkiem projektu producenckiego o nazwie Młode Wilki Popkillera 5, z którym wydał płytę studyjną pt. Popkiller Młode Wilki 5. Płytę promował singel Dla nas, który wraz z teledyskiem do niego bardzo szybko osiągnął sukces. W następnych latach nagrywał kolejne utwory i składanki. Debiutancka płyta rapera, zatytułowana Fake Love, ukazała się w 2018 roku i trafiła na 7. miejsce na liście pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. W tym samym roku Smolasty otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. Płyta muzyka po roku od daty premiery pokryła się złotem. Raper jest uznawany za jednego z najlepszych wykonawców R&B w Polsce. Mimo młodego wieku współpracował już z takimi artystami jak Otsochodzi, Malik Montana, Chada czy PlanBe. Artysta ma także swój własny odzieżowy sklep internetowy, w którego ofercie można znaleźć między innymi bluzy, koszulki i czapki.

Życie prywatne

Smolasty bardzo ceni swoją prywatność i rzadko wypowiada się na tematy związane ze swoim życiem osobistym. Przez pewien czas spotykał się z 3 lata starszą piosenkarką i celebrytką, Honoratą Skarbek. Para długo ukrywała swój związek. Rozstali się w 2018 roku i nie wiadomo, czy raper ma już nową wybrankę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 − = 36

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Bartosz Jasik.