1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Justyna Święs życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Justyny Święs

Justyna Święs jest polską wokalistką. Urodziła się 16 kwietnia 1997 roku.

Rodzina

Piosenkarka pochodzi z Zabrza. Jest córką pary aktorskiej Barbary Lubos-Święs i Artura Święsa związanych z Teatrem Śląskim.

The Dumplings

W 2011 roku podczas konkursu piosenki Justyna poznała Kubę Karasia, wspólnie z którym tworzyła duet The Dumplings. Ich zespół zadebiutował w 2013 roku w internecie i stał się prawdziwą sensacją. Rok później wydali swój debiutancki album No Bad Days, który został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku. W roku 2016 zespół został odznaczony Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Muzycy zaczęli tworzyć kolejne utwory, a grono ich fanów rosło z zaskakującą prędkością. Zaczęli być zapraszani na występy na najważniejszych festiwalach w Polsce i zagranicą, między innymi na Open'er Festival, Off Festival czy Woodstock. W 2015 roku premierę miał drugi album grupy zatytułowany Sea You Later. Płytę promowały single Nie gotujemy i Kocham być z tobą. Trzy lata później wydali trzecią płytę studyjną pt. Raj, która zdobyła nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. W 2019 roku zespół ogłosił zawieszenie działalności.

Współpraca z innymi artystami

Justyna mimo młodego wieku wciąż zdobywa doświadczenie dzięki różnym artystycznym współpracom. Jednym z najgłośniejszych i najbardziej udanych projektów była współpraca z zespołem Rysy, dzięki której piosenkarka pokazała, że potrafi odnaleźć się w barwach jazzowych. Występowała gościnnie w utworach takich artystów jak Ten Typ Mes, Fisz i Emade czy Wojtek Mazolewski. W każdej z tych współpracy Justyna udowadniała swoją dojrzałość artystyczną i rzadko spotykany talent. Artystka jest uważana za jedną z najbardziej uzdolnionych i wszechstronnych polskich wokalistek młodego pokolenia.

Życie prywatne

Justyna nie dzieli się z mediami szczegółami ze swojego życia osobistego. Wiadomo jednak, że obecnie nie ma żadnego partnera. Jak sama podkreśla, nie chce być uważana za gwiazdę ani celebrytkę, więc chciałaby, aby medialny rozgłos dotyczył wyłącznie jej życia zawodowego. Media długo spekulowały, że piosenkarka i Kuba Karaś są parą, jednak oboje zaprzeczyli tym doniesieniom, podkreślając, że są przyjaciółmi, a ich relacja przypomina relację brata z siostrą.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

76 + = 79

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji domeny publicznej. Autorem jest Mariusz Partyka.