1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sławek Uniatowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sławka Uniatowskiego

Sławek Uniatowski jest polskim wokalistą. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu.

Kariera

Swoją przygodę z muzyką zaczął już w dzieciństwie – gdy miał 5 lat zaczął sam uczyć się gry na instrumentach klawiszowych. Jako nastolatek komponował i pisał już teksty piosenek, a także występował w toruńskich barach. Często brał również udział w lokalnych przeglądach i konkursach piosenki.

Przełom w jego życiu nastąpił w 2005 roku, kiedy postanowił wziąć udział w 4. sezonie popularnego talent show Idol, w którym dotarł do finału i zajął 2. miejsce. Brak zwycięstwa nie odbił się negatywnie na karierze młodego wokalisty, a wręcz przeciwnie – Sławek szybko przedostał się do świata polskiego show-biznesu. Jeszcze w tym samym roku nagrał duet z Marylą Rodowicz zatytułowany Będzie to co musi być. Wziął także udział w polskich preselekcjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie wraz z autorskim singlem zatytułowanym Kocham cię zajął 5. miejsce. Nowy utwór Uniatowskiego trafił na ścieżkę dźwiękową komedii romantycznej Ja wam pokażę. Niedługo potem Sławek miał okazję zaśpiewać z kolejną legendą polskiej muzyki - tym razem wystąpił ze Zbigniewem Wodeckim podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pod koniec 2008 roku artysta założył zespół Uniatowski Project, który nie odnotował niestety większych sukcesów. W 2011 wziął udział w projekcie Poland Why Not, z którym koncertował w Indiach i Japonii. Przez cały czas występował też na koncertach, festiwalach i różnych wydarzeniach w naszym kraju. Na debiutancką płytę artysty fani musieli czekać aż do 2018 roku. Pierwsza płyta Sławka Uniatowskiego nosi tytuł Metamorphosis. Album promowały single Każdemu wolno kochać i Honolulu. W tym samym roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór ze swojej płyty 5 rano.

W 2019 roku w duecie z Anią Rusowicz nagrał nową wersję przeboju Szukaj mnie, która trafiła na ścieżkę muzyczną komedii Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Uniatowski ma na swoim koncie współpracę z wieloma cenionymi polskimi artystami.

Inne działalności

W 2015 roku wokalista wziął udział w czwartej edycji programu tanecznego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Wraz ze swoją taneczną partnerką, Magdą Soszyńską, odpadł już w pierwszym odcinku. Od tamtej pory pojawia się tam na gościnnych występach wokalnych. Artysta próbuje swoich sił także w aktorstwie. W 2019 roku dołączył do obsady telenoweli M jak miłość, gdzie wciela się w rolę Leszka Krajewskiego. Użyczył swego głosu do animacji Disney'a – Vaiana: Skarb oceanu.

Życie prywatne

Życie uczuciowe Uniatowskiego często było obiektem medialnych spekulacji. Piosenkarz bardzo dba o swoją prywatność i niewiele zdradza na jej temat publicznie. W przeszłości związany był z Katarzyną Burzyńską, a portale plotkarskie pisały o jego rzekomej bliskiej relacji z Agnieszką Włodarczyk. Ani aktorka, ani Sławek nigdy nie odnieśli się jednak do tych plotek. Obecnie nie wiadomo, czy serce wokalisty jest zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 − = 14

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki