1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Starmach życiorys

Życiorys i biografia Anny Starmach

Anna Starmach jest polską kucharką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 15 maja 1987 roku w Krakowie.

Wykształcenie

Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukacji w tym kierunku jednak nie ukończyła. Jest natomiast absolwentką rocznego kursu w prestiżowej paryskiej szkole kucharskiej Le Cordon Bleu.

Kariera

Swoją karierę w świecie kulinarnym rozpoczęła od odbycia wielu staży i praktyk. Szkoliła się, między innymi, w renomowanych krakowskich restauracjach - Ancorze i restauracji w Hotelu Starym - oraz w nagrodzonej trzema gwiazdkami Michelina francuskiej Lameloise. Swoją działalność telewizyjną rozpoczęła natomiast od udziału w organizowanym przez stację TVN konkursie Gotuj o wszystko, który zwyciężyła. Udział w programie stał się jej przepustką do kariery na szklanym ekranie. W kolejnej edycji show została zaproszona do grona jury. Niedługo potem została prowadzącą kącik kulinarny w programie śniadaniowym Dzień Dobry TVN. Ania była też ambasadorką marki przypraw Kamis, ale prawdziwy rozgłos przyniósł jej rok 2012, kiedy to została jurorką w kulinarnym talent show Masterchef. W jurorskim składzie znaleźli się także Michele Moran i Magda Gessler. Był to przełom w telewizyjnej karierze Starmach oraz okazja do pokazania się szerszej widowni. Ania cieszyła się również z szansy dzielenia się swoją pasją i wiedzą z uczestnikami programu. W kolejnych latach na antenę wprowadzono również wersję programu dla dzieci - Masterchef Junior - w którym również można oglądać Anię w roli jurorki.

Charyzmę, wdzięk i profesjonalizm szybko został dostrzeżony przez kierownictwo stacji TVN, które obsadziło Starmach w kolejnej produkcji. Niewątpliwie Ania Starmach należy do grona najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych osobowości telewizyjnych. Obecnie kucharka w TVN Style prowadzi swój własny program Pyszne 25, w którym prezentuje dania do przyrządzenia w 25 minut za nie więcej niż 25 złotych.

Swoją działalność medialną rozszerzyła o kolejne medium - w radio RMF Classic prowadzi audycję Zdrowego dnia!. Aktywnie też prowadzi swoją stronę internetową, na której dzieli się z internautami autorskimi przepisami.

Publikacje

Prezenterka ma na swoim koncie kilka książek kucharskich, wśród których znajdziemy takie tytuły jak: Pyszne. Nowa porcja przepisów, Pyszne na każdą okazję, Lekkość, Pyszności czy Pyszne obiady.

Życie prywatne

W 2017 roku wzięła ślub z Piotrem Kuskiem. Para ma dwoje dzieci: Jagnę i Gustawa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − = 20

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Marek Straszewski