1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sara James życiorys

Spis treści

  1. Eurowizja
   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Sara James jest polską wokalistką. Zyskała popularność dzięki zwycięstwu w 4. edycji talent show The Voice Kids. W 2021 r. popowa piosenkarka reprezentowała Polskę na Eurowizji dla dzieci, a już rok później była finalistką America’s Got Talent. Jej występ i muzyczne przygotowanie zachwyciły świat.

Sara James – życiorys

Sara James przyszła na świat 10 czerwca 2008 r. w Słubicach. Znając datę urodzenia łatwo obliczyć ile lat ma Sara James. Wiek nie stoi jej na drodze do tworzenia własnych przebojów.

Sara James uczęszczała do szkoły muzycznej I stopnia w Słubicach. Już wtedy dostrzeżono jej talent i nieprzeciętny słuch muzyczny. Nauczyła się tam m.in. grać na pianinie. Dodatkowo rodzice zapisali ją na zajęcia wokalne w słubickim ośrodku kultury. Kiedy w 2022 r. kariera muzyczna Sary nabrała tempa, w szkole wyrażano zgodę, aby brała udział w indywidualnym toku nauczania.

Gdzie obecnie mieszka Sara James? Dziewczyna wraz z matką mieszkają w Ośnie.

Sara James Mam talent

Po raz pierwszy na scenie wystąpiła, kiedy miała 6 lat. Brała wtedy udział w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Sara James talent szlifowała nie tylko w szkole muzycznej, ale również przygotowując się do udziału w licznych konkursach takich jak: World Talent Show, czy Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte.

Jej kariera muzyczna gwałtownie przyspieszyła, gdy zakwalifikowała się do programu The Voice Kids. Sara James została zaproszona do drużyny Tomsona i Barona, którzy przeprowadzili ją pomyślnie przez wszystkie etapy konkursu aż do finału. W ostatecznym głosowaniu publiczności (telewidzów) zwyciężyła show.

Sara James rodzice

Matka wokalistki, Arleta Dancewicz, jest Polką, z kolei ojciec jest Nigeryjczykiem. Rodzice, a szczególnie ojciec dziewczyny również są uzdolnieni muzycznie. Piosenkarka ma trójkę rodzeństwa.

John James, czyli ojciec Sary James występował m.in. w telewizyjnym show pt. Bitwa na głosy, znany jest również z duetu Loui&James.

Dziewczyna ma bardzo wspierającą rodzinę, którzy towarzyszą jej w rozwijaniu talentu muzycznego i scenicznego. Rodzice Sary James zapewniają również, że ich rozwód nie wpłynie na wsparcie, którym obdarzają córkę.

Eurowizja

Zwycięstwo w talent show przyniosło ją sporą popularność i dodało skrzydeł. Dziewczyna wzięła udział w Szansie na sukces i w 2021 r. zakwalifikowała się, jako reprezentantka Polski, na międzynarodowy konkurs dla dzieci. Dla wokalistki Eurowizja Junior stała się kolejnym ważnym etapem w rozwijaniu swojego talentu oraz dowodem na to, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Na 19. konkurs Eurowizji pojechała do Paryża z piosenką Somebody, która była pierwszym singlem młodej piosenkarki okrytym platyną. W Somebody tekst jest dwujęzyczny, stworzyli go Patryk Kumór, Tom Martin.

Ostatecznie na Eurowizji zajęła II miejsce.

Sara James wygrała America's got talent?

Sara James amerykański mam talent postanowiła podbić w 2022 r. Została zauważona przez jurorów już w trakcie przesłuchań. Sara James półfinał zdobyła dzięki złotemu przyciskowi, którym jurorzy wyróżnili ją na pierwej prezentacji. To głównie Simon Cowell, odkrywca chociażby One Direction, dostrzegł potencjał w polskiej wokalistce i skierował ją od razu do półfinału. Sara James America’s got talent rozpoczęła z wielkim przytupem właśnie dzięki niemu.

Jeśli zastanawia was, czy Sara James wygrała America’s got talent, niestety czeka was zawód. Dziewczyna mimo rewelacyjnego występu została pokonana przez orientalną grupę tanceczną Mayyas (Majowie) z Libanu.

Wokalistka cały czas pracuje nad rozwojem swojej kariery i próbuje sił w różnych dziedzinach. Jednym z jej eksperymentów jest użyczanie głosu postaci Ariel w najnowszym filmie Disneya pt. Mała Syrenka. Jest też globalną ambasadorką programu Spotify EQUAL.

W 2023 r. została zauważona przez jury Fryderyków i zdobyła nagrodę w kategorii fonograficzny debiut roku. Sara James utwory takie jak: Taka sama, My Wave, czy Somebody, wydaje w wytwórni Universal Music Poland.

Młoda wokalistka aktywna jest w social mediach. Instagram Sara James wykorzystała, chociażby do poinformowania swoich fanów o udziale w amerykańskim mam talent.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org, autorem jest Magazyn VIVA!, wykorzystano na podstawie licencji CC BY license.