1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sandra Drzymalska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Sandry Drzymalskiej

Sandra Drzymalska jest polską aktorką. Urodziła się 24 lipca 1993 roku w Wejherowie.

Wykształcenie

W 2017 roku została absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Kariera

Na ekranie zadebiutowała w 2014 roku w etiudzie Raj według sztuki Dirka Dobbrowa. Niecały rok później pojawiła się w kultowej już komedii romantycznej Listy do M2, a następnie w głośnym filmie Smoleńsk - w obu przypadkach były to jednak role epizodyczne i niewielkie. Od tamtej pory występuje regularnie występuje w różnych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych. Uwagę widzów i krytyków zwróciła w 2016 roku w serialu Belfer, gdzie zagrała u boku Macieja Stuhra. Doceniona została także jej rola w filmie Powrót, a następnie w dramacie Sole, gdzie zagrała ciężarną chcącą sprzedać swoje dziecko.

W 2017 roku została wyróżniona za osobowość i talent bijący z ekranu podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i film.

W 2020 roku aktorka zagrała aż w czterech produkcjach: W głębi lasu, Psy 3. W imię zasad, Każdy ma swoje lato i Ostatni komers. Ta ostatnia otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wyróżnienie otrzymała także sama Sandra.

Jednak największy rozgłos i fala popularności nadeszły rok później dzięki występowi Drzymalskiej w produkcji Netfliksa zatytułowanej Sexify! Sandra wciela się tam w jedną z trzech głównych bohaterek – Monikę Nowicką. Produkcja błyskawicznie stała się hitem, a dzięki temu aktorzy w niej grający zyskali popularność i sławę. Netlix planuje drugi sezon serialu, w którym na pewno nie zabraknie Sandry w obsadzie.

Drzymalska nie spoczęła jednak na laurach i dynamicznie rozwija swoją karierę. W 2021 roku wystąpiła w filmie Najmro. Kocha, kradnie, szanuje u boku takich gwiazd jak Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz czy Jakub Gierszał. Dołączyła także do obsady serialu Sadź 2.

Sandra uważana jest za aktorskie objawienie sezonu i jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Na razie liczba pozycji w jej filmografii nie jest imponująca, ale po sukcesie doczasowych projektów z jej udziałem możemy być pewni, że bardzo szybko się to zmieni.

Życie prywatne

O życiu prywatnym Sandry nie wiadomo prawie nic. Dziewczyna nie obnosi się swoim życiem uczuciowym i skupia się na rozwoju kariery. To właśnie kwestie zawodowe porusza w wywiadach, a na jej kontach społecznościowych można znaleźć treści z nimi związane. Na Istagramie często publikuje zdjęcia zza kulis planów filmowych, a liczba jej obserwatorów stale rośnie.

Wybrana filmografia

2015: Listy do M. 2 – Justyna
2016: Strażacy – Mika, dziewczyna Norberta
2016: Smoleńsk – dziewczyna protestująca
2016: Belfer – Ola Kaczmarek
2017: Ultraviolet – Julka
2017: Amok – Mary, bohaterka książki Bali
2018: Powrót – Urszula Wysocka
2019–2020: Stulecie Winnych – Łucja Koszykowska
2019: Sole – Lena
2019: 39 i pół tygodnia – Karola, córka Ewy
2020: W głębi lasu – Klaudia Broniarek
2020: Psy 3. W imię zasad – prostytutka Sandra
2020: Ostatni komers – Monika, siostra Kuby
2020: Każdy ma swoje lato – Agata
2021–: Sexify – Monika Nowicka
2021: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje – „Młoda”
2021: Szadź 2 – Roma Sośnicka

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

73 − = 72

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła