1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Różal życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Różala

Różal, a właściwie Marcin Różalski, jest polskim sportowcem i celebrytą. Urodził się 29 lipca 1978 roku w Płocku.

Kariera sportowa

Różal jest zawodowym kick-boxerem, zawodnikiem muay thai oraz mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Jest także mistrzem świata organizacji ISKA z 2007 roku, a także WKA z 2008 roku w formule K-1 oraz byłym międzynarodowym mistrzem KSW z 2017 roku. Różalski jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiego świata walk MMA. 1 marca 2019 roku Różal zakończył sportową karierę, ale powrócił, ogłaszając w październiku 2020 roku, że nie jest w stanie żyć bez sportów walki.

Kariera medialna

Sportowiec stał się rozpoznawalny dla szerszej publiczności dzięki występowi w programie rozrywkowym Ameryka Express 2, gdzie towarzyszył mu Bartosz Fabiński. Mężczyźni rywalizowali, między innymi, z Patrycją Markowską i Żanetą Luberą, Grażyną Wolszczak i Filipem Sikorą, Pawłem Delągiem i Dariuszem Lipką. Ostatecznie odpadli w 9. odcinku show. Udział Różala w programie został pozytywnie oceniony przez widzów i otoczenie. Od tamtej pory często wzbudza zainteresowanie mediów i prasy plotkarskiej, szczególnie dlatego, że celebryta słynie z bardzo ugruntowane i kontrowersyjne poglądów, których broni z ogromnym zaangażowaniem. Często wywołuje burze swoimi wpisami na portalach społecznościowych. O ile los zwierząt jest mu bardzo bliski i wykazuje wobec nich wielką empatię, to na temat ludzi ma bardzo radykalne poglądy. Między innymi, oświadczył, że popiera topienie łodzi z uchodźcami na Morzu Śródziemnym oraz wielokrotnie wypowiadał homofobiczne komentarze. Różalski w bardzo oryginalny sposób walczył do tej pory z internetowymi hejterami. Jednego z nich wytropił w Toruniu i nawet poszedł za nim do domu.

Wygląd

Sportowiec słynie z kontrowersyjnego wyglądu, spowodowanego głównie niezliczoną liczbą tatuaży na ciele. Przyznaje, że tatuaże zdobią niemal każdy centymetr jego ciała (także miejsca intymne), jednak najwięcej komentarzy i emocji wzbudzają tatuaże na twarzy. Różal zdaje się jednak nie przejmować negatywnymi opiniami ludzi na temat swojego wizerunku, przyznając, że tatuaże są dla niego sposobem na wyrażenie swojego buntu wobec rzeczywistości.

Życie prywatne

Różalski niezbyt chętnie dzieli się z mediami i fanami szczegółami na temat swojego życia osobistego, jednak na jego profilu na Facebooku zdarza mu się publikować zdjęcia z wybranką swojego serca, Martą Kwiatkowską, z którą sportowiec związany jest od kilku lat. Prywatnie Marcin jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Aktywnie wspiera szczególnie dwie organizację, tj. Fundację AST na Rzecz Zwierząt Niechcianych oraz Fundację Tara – schronisko dla koni. Ponadto często udziela się charytatywnie, a do działania aktywnie zachęca także swoich fanów. Doskonałym na to przykładem może być fakt, że po jego wizycie w programie Kuby Wojewódzkiego w 2016 roku dziennikarz wpłacił na konta fundacji 100 tysięcy złotych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 − 10 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła