1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Michał Szpak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Michała Szpak

Michał Szpak jest polskim wokalistą. Urodził się 26 listopada 1990 roku w Jaśle.

The X Factor

Kariera Michała Szpaka rozpoczęła się od udziału w programie rozrywkowym X Factor w 2011 roku. Młody wokalista wykonał utwór Czesława Niemena, Dziwny jest ten świat, a za występ otrzymał od publiczności owację na stojąco. Bez problemu przeszedł kolejne etapy, ostatecznie zajmując drugie miejsce w finale tego popularnego talent show. Program przyniósł Szpakowi sławę i otworzył mu drogę do show biznesu. Jeszcze w tym samym roku wystąpił podczas Orange Warsaw Festival, a także był supportem przed koncertem Suzanne Vegi.

Kariera muzyczna

Pod koniec roku wydał debiutancki minialbum studyjny pt. XI. W 2013 roku został laureatem Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Dwa lata później wydał singiel Real Hero, który zwiastował debiutancki album studyjny. Z polską wersją singla wygrał konkurs „SuperPremiery” podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie tego samego roku ukazała się debiutancka płyta wokalisty zatytułowana Byle być sobą, która w szybkim czasie uzyskała status podwójnej platynowej. W marcu 2016 roku wystąpił w preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. wykonując utwór Color of Your Life. Zwyciężył, pokonując wielu znanych i uznanych muzyków, między innymi Edytę Górniak. Jako reprezentant Polski w Sztokholmie zajął 8. miejsce. Po powrocie do Polski zaczął pojawiać się w programach telewizyjnych i współpracować z największymi polskimi gwiazdami. Zaczął również występować na największych polskich festiwalach muzycznych. W 2018 roku wydał drugą płytę zatytułowaną Dreamer, z której pochodzą takie utwory jak Don’t Poison Your Heart oraz Rainbow. Michał Szpak jest jednym z najbardziej charyzmatycznych artystów w Polsce.

Oryginalny styl

Artysta słynie z niebanalnych stylizacji i mocnego wizerunku. Jego odważne stroje, makijaż i specyficzny sposób bycia wzbudzają wiele kontrowersji. Ekscentryczny styl wokalisty jest jego cechą charakterystyczną i bardzo chętnie go podkreśla.

Osobowość medialna

Szpak jest nie tylko cenionym wokalistą, ale również osobą bardzo medialną. Chętnie pojawia się w programach śniadaniowych i bierze udział w programach telewizyjnych. Był uczestnikiem programów rozrywkowych takich jak Taniec z gwiazdamiUgotowani oraz Agent – Gwiazdy. Trzykrotnie gościł w talk-show Kuba Wojewódzki, był gościem programu Project Runway i trenerem w trzech edycjach The Voice of Poland, gdzie zyskał ogromną sympatię widzów.

Życie prywatne

Michał ma troje rodzeństwa: brata i dwie siostry. Rodzeństwo wychowywał ojciec, gdy mama wyjechała do Włoch. W 2015 roku, po długiej walce z chorobą, mama Michała zmarła. Muzyką był z nią bardzo zżyty i to właśnie jej zadedykował swoją debiutancką płytę. Gwiazdor często podkreśla, że to właśnie mama była jego największą fanką i bardzo kibicowała jego karierze. Szpak stara się oddzielać życie zawodowe od prywatnego i rzadko wypowiada się na tematy osobiste. Ponieważ nie wiadomo nic o związkach muzyka, a jego wygląd i zachowanie sprawiają, że od wielu lat w mediach trwają spekulacje dotyczące orientacji seksualnej muzyka. Sam zainteresowany odcina się od plotek, powtarzając, że jest to jego prywatna sprawa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 51 = 59

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Bieniecki Piotr.