1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Przemek Kossakowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Przemka Kossakowskiego

Przemek Kossakowski jest polskim podróżnikiem, prezenterem telewizyjnym i celebrytą. Urodził się 14 kwietnia 1972 roku w Częstochowie.

Wykształcenie

Ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

Przed telewizją

Przed rozpoczęciem kariery telewizyjnej Przemek Kossakowski imał się różnych zajęć i prac. Marzeniem młodego mężczyzny było zostanie artystą i w tym celu przeprowadził się na wieś, gdzie mieszkał przez około sześć lat. Przez pierwsze pół roku remontował dom, co skutkowało tym, że brakowało mu czasu na malowanie obrazów, a sytuacja finansowa Przemka i jego żony stawała się coraz poważniejsza. Żeby się utrzymać, wyjeżdżał do pracy do Francji i Holandii – pracował na budowie, zbierał winogrona i ziemniaki, pielił pola cykorii oraz czyścił chlewnie. Za pierwsze zarobione pieniądze kupił porządne farby. Jednak po powrocie do domu, do Popielewa, dopadł go kryzys twórczy, który był także efektem problemów w życiu osobistych. Po przeprowadzce do Łodzi, rozwodzie i sprzedaży domu zaczął mieć coraz większe problemy finansowe spowodowane brakiem pracy. Wtedy znajomi namówili go, aby spróbował swoich sił w nowo powstającej telewizji TTV, gdzie zaproponowany mu pracę jako dokumentalista. Szybko okazało się, że praca przed kamerą jest jego żywiołem, a nowa praca od razu stała się jego pasją.

Kariera

Początkowo Kossakowski jeździł po świecie, dokumentując swoje podróże. Gdy już udowodnił władzom stacji, że jest utalentowanym i lubianym przez widzów prezenterem, dostał pozwolenie na tworzenie kolejnych projektów. Wtedy rozpoczął tworzenie cyklu autorskich programów, często uznawanych za szokujące i kontrowersyjne. Pierwszym jego programem był Kossakowski. Szósty zmysł, w którym reportażysta, testował na sobie, między innymi, różne zabiegi z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, spotykał się z szamanami, szeptunkami i znachorami.W kolejnych swoich projektach: Kossakowskim. Inicjacji oraz Kossakowskim. Wtajemniczeniu przeżywał ekstremalne przygody w egzotycznych miejscach świata, przybliżając widzom życie plemion i ich rytuały. W kolejnym programie Kossakowski. Być jak... wcielał się w postaci poznawanych przez siebie bohaterów i przez pewien czas żył ich życiem. Przez lata prowadzenia swoich programów Przemek przeżył niezliczoną ilość przygód, którymi dzielił się widzami. Podróżnik nie boi się podejmować ryzyka i często bierze udział w niebezpiecznych projektach. Widzowie mogli, między innymi, oglądać jak prezenter zostaje zakopany żywcem, zażywa tabletkę gwałtu, jest obkładany wnętrznościami barana czy zostawiony w dżungli, gdzie przez kilka dni musiał przebywać w w reżimie ścisłego postu i nakazu milczenia. W swoich programach przekracza kolejne granice i nie boi się poruszać tematów tabu. W 2019 roku stworzył kolejny autorski projekt, inny niż wszystkie dotychczasowe, o nazwie Down the Road. Zespół w trasie, w którym wraz z szóstką młodych osób z zespołem Downa wyruszył w podróż ich życia. Ekipa przemierzała kraje Europy busem, mierząc się ze stereotypami i uprzedzeniami dotyczącymi ich schorzenia. Z pomocą Przemka próbowali odnaleźć się w codziennych sytuacjach, które były dla nich całkowicie nowymi wyzwaniami. Program został bardzo pozytywnie odebrany przez widzów stacji, a Kossakowski po raz kolejny pokazał, że jest osobą, która wszystkie swoje projekty zamienia w sukces. W 2020 roku został jurorem w nietypowym talent show o tytule Usłyszcie nas, którego uczestnikami są osoby nieszablonowe, kolorowe, niemieszczące się w ramach szeroko pojmowanej „normalności”. Obecnie Kossakowski jest największą gwiazdą stacji TTV i jednym z najsłynniejszych polskich podróżników i prezenterów. Równocześnie, dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia i charyzmatycznej osobowości, jest bardzo lubiany przez widzów i internautów.

Życie prywatne

Przemek nigdy nie wypowiadał się wylewnie na temat swojego życia osobistego. Z podanych przez niego informacji wynika jednak, że był niegdyś żonaty, chociaż tożsamość byłej małżonki nadal pozostaje tajemnicą. Dopiero od niedawna media zaczęły interesować się jego życiem prywatnym, a on sam zaczął bardziej udzielać się w przestrzeni publicznej. Stało się to z powodu jego związku ze znaną podróżniczką, Martyną Wojciechowską. Pierwsze informacje o ich rzekomym związku pojawiły się w 2018 roku, chociaż żadne z zainteresowanych stron nie potwierdziło wtedy tych spekulacji. Dopiero w sierpniu Wojciechowska potwierdziła związek z Kossakowskim, a we wrześniu para zamieszkała razem. Zakochani poznali się w studiu Dzień dobry TVN, ale dopiero po pół roku od pierwszego spotkania nawiązali ponowny kontakt. W październiku 2020 roku podróżnicy wzięli ślub, który odbył się w tajemnicy przed mediami i fanami. Młoda para dopiero po wydarzeniu oficjalnie ogłosiła, że są już małżeństwem. Udostępnili zdjęcie, na którym prezentują obrączki oraz krótkie nagranie z wesela.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 5 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła