1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Piotr Kupicha życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Piotra Kupichy

Piotr Kupicha jest polskim wokalistą. Urodził się 16 marca 1979 roku w Katowicach.

Kariera

W wieku 16 lat zaczął na poważnie myśleć o karierze muzycznej. Dołączył wtedy jako wokalista do zespołu Sami. Kupicha nagrał z grupą dwie płyty: Sami oraz Dla reszty świata. Jedynym przebojem, jaki udało im się nagrać było Lato 2000 , które szybko stało się radiowym hitem. Po odejściu z zespołu Kupicha postanowił założyć własna formację. Początkowo razem z basistą Michałem Nowakiem utworzyli duet o nazwie Q2., który po przyjęciu większej liczby członków zmienił nazwę Kupicha band. W 2005 roku grupa ponownie zmieniła nazwę, przemianowując się na Feel i właśnie pod tym szyldem zaczęła odnosić pierwsze sukcesy, Niedługo potem zespół zaprezentował pierwszy singiel zatytułowany A gdy jest już ciemno, który błyskawicznie stał się hitem i przez długi czas zajmował najwyższe miejsca list przebojów. Do tej pory grają największe stacje radiowe w Polsce. W 2007 roku utwór został nagrodzony Bursztynowym Słowikiem i Słowikiem Publiczności podczas Sopot Festival, a także Telekamerą „Teletygodnia”.

Rok później formacja wydała debiutancki album zatytułowany po prostu Feel. Krążek natychmiast pokrył się złotem, a Kupicha stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce. Do najbardziej popularnych piosenek zespołu należą też: Jak anioła głos, Pokonaj siebie w duecie z Iwoną Węgrowską czy Gotowi na wszystko z udziałem Lanberry. W kolejnych latach Feel wydał jeszcze dwie płyty - Feel 2 oraz Feel 3. Ten ostatni pochodzi z 2011 roku. Ostatni singiel grupy ukazał się natomiast w 2020 roku i nosi tytuł Bezpieczny ląd.

Inne działalności

Artysta w 2010 roku wziął udział w programie Tylko nas dwoje, gdzie trenował wokalnie tancerkę Annę Bosak. Para zajęła ostatecznie 3. miejsce w show. Rok później Kupicha poprowadził był trenerem w programie Bitwa na głosy. Wraz ze swoją grupą wygrał program, a główną nagrodę pieniężną przeznaczył na budowę hospicjum w Katowicach. Muzyk próbował swoich sił także w aktorstwie - pojawił się w epizodycznych rolach w kilku serialach, między innymi w Niani czy Tylko miłość. Kupicha użycza też swojego głosu w projektach dubbingowych. Mogliśmy go usłyszeć w takich animacjach jak: Klub Winx - Tajemnica Zaginionego Królestwa czy Alicja - dziewczyna Wszechświat.

Życie prywatne

Kupicha był żonaty dwukrotnie. Pierwszą żoną muzyka była Agata Fręś, z którą ma dwóch synów – Pawła i Adama. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i małżonkowie rozstali się w 2013 roku. Rok po rozwodzie Piotr poznał Ewelinę Sienicką, którą poślubił w 2020 roku. Mają wspólnie córkę Jagodę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − 36 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: MEEri