1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Iwona Węgrowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Iwony Węgrowskiej

Iwona Węgrowska jest polską piosenkarką. Urodziła się 17 maja 1982 roku w Żorach.

Kariera

Pierwsze kroki w branży muzycznej Węgrowska stawiała wraz z zespołem Abracadabra, z którym wydała w 2002 roku singiel zatytułowany W naszym domu. Dwa lata później zespół zmienił nazwę na Abra i wydał debiutancki album o tytule Abra. Krążek był promowany przez takie single jak Blisko tak i Zwyczajna dziewczyna, jednak przeszedł bez echa, nie odnosząc żadnego sukcesu.

Rok 2004 był dla piosenkarki okresem wzrostu popularności za sprawą udziału w piątej edycji reality show Bar. Rok później Węgrowska wraz z zespołem wydała drugą płytę - Czekam na miłość. Formacja wzięła też udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie ostatecznie zajęła 3. miejsce. W 2007 roku zespół Abra zakończył swoją działalność, a Iwona skupiła się na karierze solowej.

Jej pierwszy samodzielnie nagrany album ukazał się w 2008 roku i nosił tytuł Iwona Węgrowska i zawierał jeden z najpopularniejszych utworów artystki - 4 lata. W tym samym roku ukazał się singiel Pokonaj siebie, który nagrała w duecie z Piotrem Kupichą i zespołem Feel. Piosenka okazała się wielkim przebojem i zwiększyła popularność Węgrowskiej. W 2010 roku ukazał się drugi album Iwony Węgrowskiej zatytułowany Dzielna, na którym znalazła się piosenka Uwięziona. Piosenkarka zgłosiła utwór do eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce.

W 2013 roku piosenkarka wydała singiel zatytułowany Las Vegas, a cztery lata później wraz z nowym utworem, Alone, po raz kolejny wzięła udział w eliminacjach do Eurowizji. W 2018 roku Węgrowska w duecie ze śpiewaczką operową Dominiką Zamarą nagrała piosenkę Con le ali del tempo.

Wizerunek

Przez pewien czas Węgrowska regularnie gościła w artykułach portali plotkarskich, które interesowały się jej życiem prywatnym i wyglądem. Zainteresowanie przyciągały operacje plastyczne, jakim poddała się gwiazda oraz jej wypowiedzi . Celebrytka jest też stałą bywalczynią salonów i ścianek. Chętnie też pokazuje się na imprezach branżowych.

Życie prywatne

Przez dziewięć lat była związana z kompozytorem Andrzejem Mrowcem, a później spotykała się z przedsiębiorcą Adamem Danielakiem. W 2013 roku wokalistka poślubiła starszego o 22 lata biznesmena i producenta muzycznego Krzysztofa Madeyskiego, a ceremonia zaślubin miała miejsce w Las Vegas. Jeszcze w tym samym roku para wzięła ślub cywilny również w Polsce. Ich związek, mimo publicznych i medialnych zapewnień o wielkiej miłości, nie przetrwał jednak próby czasu i para rozwiodła się niecały rok później. Niedługo potem piosenkarka zaczęła się spotykać z Maciejem Marcjanikiem, z którym ma córkę Lilię. Celebrytka już kilkakrotnie informowała media o rozstaniu ze swoim partnerem, mimo to zakochani za każdym razem do siebie wracali.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 + = 90

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki