1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Łukasz Zagrobelny życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Łukasza Zagrobelnego

Łukasz Zagrobelny jest polskim piosenkarzem. Urodził się 1 lipca 1975 roku we Wrocławiu.

Wykształcenie

Studiował na wrocławskiej Akademii Muzycznej, po ukończeniu której zdobył tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny.

Kariera

Swoje pierwsze sceniczne kroki stawiał na konkursach i przeglądach piosenek. Podczas jednego z takich wydarzeń Łukasz został dostrzeżony przez Elżbietę Zapendowską, która zaprosiła go na swoje warsztaty wokalne. Dwa lata później wystąpił na koncercie debiutów 36. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie niestety nie odniósł sukcesu, ale jego talent zauważyła Natalia Kukulska, która dała mu szansę śpiewania w chórku podczas jej występów.

W 2000 roku zadebiutował jako aktor w Teatrze Muzycznym Roma, z którym współpracował później przez wiele lat, występując w tak znanych spektaklach jak: Grease, Koty, Taniec Upiór w Operze czy Les Misérables. W roku 2003 został wokalistą zespołu Offside, z którym zakwalifikował się do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji, ostatecznie zajmując 12. miejsce. Cztery lata później Zagrobelny wydał swój debiutancki solowy album zatytułowany Myśli warte słów, a promujące go single Nieprawda oraz Życie na czekanie przez długi czas zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów. Z nowym materiałem wystąpił w finale Sopot Festival, podczas którego otrzymał statuetkę Bursztynowego Słowika.

W 2008 roku wokalista w duecie z Eweliną Flintą nagrał singiel promujący komedię romantyczną Nie kłam, kochanie. Piosenka Nie kłam, że kochasz mnie podbiła wtedy polskie listy przebojów, a artyści ją wykonujący otrzymali statuetkę Superjedynki w kategorii „Przebój roku” w Opolu. Wystąpili też na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, gdzie zajęli trzecie miejsce i zdobyli nagrodę publiczności. Rok później ukazał się drugi solowy album wokalisty Między dźwiękami, na którym znalazły single: Jeszcze o nasMówisz i masz, czy Przyjdzie czas. W kolejnych latach artysta wydał jeszcze dwa krążki: Ja tu zostaję i Symfonicznie.

Inne działalności

W 2008 roku wokalista wziął udział w 7. edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie wraz z taneczną partnerką Anną Głogowską zajął ostatecznie 8. miejsce. W roku 2019 Zagrobelny został uczestnikiem dwunastej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, zajmując w finale czwarte miejsce.

Życie prywatne

Artysta nie opowiada publicznie o swoim życiu uczuciowym ani związkach. W przeszłości spotykał się z wokalistką, Anną Szarmach, znaną jako Sharmi. Związek ten jednak nie przetrwał próby czasu i para postanowiła się rozstać. Od tego czasu Zagrobelny skrupulatnie chroni swoją prywatność i nie udziela informacji na jej temat. Nie wiadomo więc, czy serce muzyka jest obecnie zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Wojciech Biały