1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulina Sykut-Jeżyna życiorys

Życiorys i biografia Pauliny Sykut-Jeżyny

Paulina Sykut-Jeżyna jest polską prezenterką telewizyjną. Urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Puławach.

Wykształcenie

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera

Swoją karierę w mediach rozpoczęła od prowadzenia programu Muzyczne listy w telewizji TV4, na planie którego spędziła 9 lat. W 2007 roku zaczęła współpracę ze stacją Polsat, gdzie pracowała jako pogodynka. W 2011 roku została współprowadzącą talent show Must Be the Music. Tylko muzyka, a partnerował jej Maciej Rock. Później współprowadziła też cotygodniowe magazyny kulturalne Się Kręci i Się Kręci na Żywo. W 2016 roku dołączyła do Krzysztofa Ibisza jako prowadząca popularnego programu tanecznego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, do którego wcześniej już współprowadziła nagrania z kulisów programu emitowanych w Polsat Café. Dzięki swojej działalności, jeszcze w tym samym roku została nominowana do statuetki w kategorii „Gwiazda stylu” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.

Sykut-Jeżyna od wielu lat prowadzi imprezy plenerowe organizowane przez stację Polsat, takie jak: Sylwestrowa Moc Przebojów, Sopot TOPtrendy Festiwal, Piknik Country Mrągowo czy Świętokrzyska Gala Kabaretowa.

Prezenterka za swoją działalność telewizyjną została dwukrotnie uhonorowana Telekamerą „TeleTygodnia” w kategorii „Prezenter pogody”.

Inne działalności

Paulina jest uzdolniona muzycznie. Debiut telewizyjny zaliczyła w 2003 roku jako uczestniczka talent show Idol. Wcześniej była laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali poezji śpiewanej.

W 2010 roku prezenterka wzięła udział w muzycznym show zatytułowanym Tylko nas dwoje, gdzie wraz z Iwanem Komarenko zajęła pierwsze miejsce. W 2018 roku spróbowała swych sił w aktorstwie, wcielając się w epizodyczną rolę w filmie pt. Narzeczony na niby. Stacja Polsat zapowiedziała, że jesienią 2021 roku Sykut weźmie udział w piętnastej edycji programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Życie prywatne

W 2011 roku wyszła za mąż za Piotra Jeżynę, który jest przedsiębiorcą. Para ma wspólnie córkę, Różę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 − = 63

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki