1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ola Ciupa życiorys

Ola Ciupa
   Twoim zdaniem...

Życiorys i biografia Oli Ciupy

Ola Ciupa jest polską celebrytką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 1 sierpnia 1990 roku w Radomsku.

Wykształcenie

Jest absolwentką studiów w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Studia ukończyła w 2016 roku.

Kariera i popularność

Początkowo brała udział w konkursach piękności. Pierwszy większy sukces osiągnęła, gdy miała 23 lata i zdobyła tytuł I Wicemiss Mazowsza. Następnie wzięła udział w wyborach Miss Polski 2013, gdzie dotarła do półfinału. W tym samym czasie została finalistką Foto Models Poland 2013.

Rok 2013 był dla dziewczyny przełomowy nie tylko ze względu na udane występy w konkursach - wystąpiła też w klipie do piosenki Czegoś ciągle mi brak zespołu Mega Dance, a niedługi później pojawiła się w teledysku do utworu My Słowianie w wykonaniu Cleo i Donatana. O modelce z dnia na dzień zrobiło się głośno za sprawą sukcesu, jaki odniosła zarówno piosenka, jak i teledysk. Idąc za ciosem, Ciupa wystąpiła razem z muzykami na scenie podczas 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Rok później przedstawiła wyniki polskiego głosowania w finale 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu - jej występ spotkał się jednak z falą krytyki ze względu na słabą znajomość języka angielskiego.

Zdobyta w ten sposób popularność sprawiła, że Ciupa zaczęła aktywnie udzielać się w świecie polskiego show biznesu. Wkrótce wzięła udział w rozbieranej sesji dla magazynu „CKM”, co spowodowało, że zrobiło się o niej jeszcze głośniej. W 2014 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka w stacji 4fun.tv, gdzie została gospodynią programów: Summer Hits, Summer Music oraz Summer Party.

Rok później, na fali zdobytej już popularności, została zaproszona do udziału w programie Celebrity Splash!, w którym zajęła 9. miejsce. Wcześniej zagrała też w kolejnym teledysku Donatana - do utworu Brać. W 2017 wystąpiła w roli damy w jednym z odcinków programu Damy i Wieśniaczki na antenie TTV. Od 2019 jest prezenterką w stacji Eska TV.

Życie prywatne

W 2019 roku spotykała się z youtuberem Dannym Ferrerim. Później związała się z raperem Jakubem Flasem występującym pod pseudonimem Kubańczyk. Internautom znany jest również jako ochroniarz Lorda Kruszwila. W 2020 roku para ogłosiła, że Ciupa przyjęła zaręczyny swojego ukochanego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki

Ola Ciupa