1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Patrycja Markowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Patrycji Markowskiej

Patrycja Markowska jest polską piosenkarką. Urodziła się 21 grudnia 1979 roku w Warszawie.

Kariera

W życiu Patrycji muzyka była obecna już od momentu narodzin. Wychowała się w muzycznej rodzinie, nic więc dziwnego, że właśnie z tym rodzajem sztuki postanowiła związać swoją przyszłość zawodową. Debiut na rynku muzycznym nastąpił w 2001 roku, gdy wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną Będę silna . Mimo że dzieło nie odniosło znaczącego sukcesu, jego autorka została wyróżniona Fryderykiem w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Na kolejny album fani czekali dwa lata, a Mój czas zawierał takie utwory jak Kameleon , Z twoich rąk i Gdy gasną światła. Ten ostatni okazał się przebojem długo gościł na wysokich miejscach list przebojów. W czerwcu 2007 roku piosenkarka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premier i nagrodę dziennikarzy za wykonanie nowej piosenki Świąt się pomylił podczas 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku wydała kolejną płytę, która szybko zdobyła status platynowej i zapewniła Markowskiej ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym. W 2008 roku zagrała support przed koncertem Nelly Furtado, natomiast rok później przed Lenny'ego Kravitza. W kolejnych latach piosenkarka wydała 3 płyty: Patrycja Markowska, Alter Ego i Krótka płyta o miłości. W 2014 roku podczas festiwalu Top Music Wembley artystka wystąpiła na słynnym stadionie Wembley Arena w Londynie. Ostatnia płyta Markowskiej pochodzi z 2019 roku i nosi tytuł Droga.

Przez lata swojej kariery Patrycja musiała mierzyć się z krytyką i oskarżeniami, że wszystko zawdzięcza znanemu nazwisku i sławnemu ojcu. Jednak bardzo szybko udowodniła, że sukces na rynku muzycznym osiągnęła dzięki talentowi, umiejętnościom i charyzmie.

Inne działalności

Wieloletnia kariera muzyczna przyniosła Markowskiej rozpoznawalność w mediach, dzięki czemu zaczęła być zapraszana do różnych programów telewizyjnych, początkowo w roli uczestniczki, a następnie jurorki.

W 2005 uczestniczyła w drugiej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, gdzie wraz ze swoim partnerem tanecznym, Michałem Skawińskim zajęła 8. miejsce, odpadając w czwartym odcinku. Osiem lat później została trenerką w drugiej edycji programu typu talent show The Voice of Poland. W 2020 roku wzięła udział w drugiej edycji programu Ameryka Express.

Życie prywatne

Jest córką wokalisty zespołu Perfect, Grzegorza Markowskiego. W przeszłości spotykała się z aktorem, Pawłem Delągiem. Niestety ich związek rozpadł się po kilkunastu miesiącach. Piosenkarka od wielu lat związana jest z aktorem, Jackiem Kopczyńskim. Para ma wspólnie syna, Filipa, który przyszedł na świat w 2008 roku. Markowska nie należy do gwiazd, które chętnie dzielą się szczegółami ze swojego życia prywatnego z fanami i mediami. Gwiazda prowadzi konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją prawie 150 tysięcy użytkowników.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 39 = 44

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Jacek Poremba