1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lenny Kravitz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Lenny'ego Kravitza

Lenny Kravitz jest amerykańskim piosenkarzem. Urodził się 26 maja 1964 roku w Brooklynie, w stanie Nowy Jork.

Rodzina

Ojciec Lenny'ego, Sy Kravitz, był czołowym producentem telewizyjnym sieci NBC, a jego matka Roxie Roker aktorką. Gdy był małym chłopcem, rodzice postanowili przeprowadzić się do Los Angeles.

Kariera muzyczna

W Los Angeles Lenny uczęszczał do uznawanego za jeden z najlepszych zespołów chóralnych na świecie, The California Boys Choir i występował w The Metropolitan Opera w takich spektaklach, jak Czarodziejski flet i Carmen. W 1989 roku pojawił się pierwszy album początkującego wokalisty o tytule Let Love Rule, który stał się jednym z najciekawszych debiutów tamtych lat. Rok później podjął współpracę z Madonną i był kompozytorem inspirowanej rapem piosenki Justify My Love. W 1991 roku wydany został jego drugi album, Mama Said, który uzyskał w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty. W jej nagraniu uczestniczyły takie gwiazdy jak Yoko Ono i Sean Lennon. Trzecia płyta popularnego już artysty, Are You Gonna Go My Way, ukazała się w 1993 roku, a kolejna, Circus, dwa lata później. Kolejne albumy pojawiały się co 2–3 lata. Do tej pory wydał ich w sumie 11. Piosenki Lennego Kravitza wielokrotnie były na szczytach list przebojów. Różnorodność repertuarowa, charyzma i talent muzyka sprawiły, że Kravitz czterokrotnie uzyskał najważniejszą nagrodę przemysłu muzycznego, Grammy. W swojej karierze współpracował z największymi światowymi gwiazdami, takimi jak Mick Jagger, Slash, Michael Jackson czy Elton John. Jego płyty pokrywały się złotem i platyną, a on sam stał się jednym z najlepszych muzyków na świecie. Pierwsze piosenki i największe przeboje Lennego Kravitza wciąż królują w rozgłośniach radiowych.

Kariera aktorska

Kravitz próbuje także swoich sił w aktorstwie. Zadebiutował w 2009 roku w filmie Hej, skarbie. W 2012 roku wystąpił w pierwszej części serii Igrzyska Śmierci, która osiągnęła wielki sukces na całym świecie. Kolejna części serii z udziałem gwiazdowa, Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, miała premierę w 2013 roku. W tym samym roku zagrał w biograficznym dramacie Kamerdyner. Kolejne filmy z jego udziałem to: Little Rootie Tootie i Zoolander No. 2. Kravitz na razie przydzielany jest głównie do ról drugo- i trzecioplanowych, ale jak sam zapowiedział, dopiero zaczyna swoją przygodę z aktorstwem.

Życie prywatne

W 1987 roku Lenny zaczął spotykać się z aktorką, Lisą Bonet. Para poznała się dwa lata wcześniej, jednak początkowo ich relacja opierała się wyłącznie na przyjaźni. Para bardzo szybko zdecydowała się na ślub w Vegas. Rok później urodziła się ich córka, Zoë. W 1993 roku Kravitz i Bonet rozwiedli się, po czym artysta spotykał się z wieloma sławnymi kobietami. Po rozwodzie widywany był, między innymi, z Vanessą Paradis, Kylie Minogue, Natalie Imbruglią, Kate Moss i Adrianą Limą. W 2004 roku związany był z Nicole Kidman. Ich związek trał niecały rok. W 2005 roku, gwiazdor ogłosił, że zamierza żyć w celibacie do momentu, aż ponownie się ożeni. W 2011 roku podczas jednego z wywiadów Lenny Kravitz przyznał, że wciąż podtrzymuje swoje postanowienie. Jednak w 2018 roku muzyk potwierdził, że spotyka się z gwiazdą światowych wybiegów, modelką Barbarą Fialho.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 3 = 6

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Gage Skidmore.