1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Omena Mensah życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Omeny Mensah

Omena Mensah jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 26 lipca 1979 roku w Jeleniej Górze.

Rodzina

Mama dziennikarki jest Polką, a ojciec pochodzi z Ghany.

Wykształcenie

Studiowała Zarządzanie i Marketing na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz Stosunki międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła też studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na studiach o profilu ekonomiczno-społecznym.

Kariera telewizyjna

Swoje pierwsze kroki w show-biznesie stawiała jako modelka. Na ekranie telewizora po raz pierwszy pojawiła się w 2003 roku, występując w erotycznym, interaktywnym programie Red Light w stacji TVN7. W show widzowie mogli wpływać na to, co widzą na ekranie. Mensah przedstawiana była wówczas jako gorąca piękność z Ghany. Omena wraz z żoną Liroya, Joanną Krochmalską, spełniały nawet bardzo bezpruderyjne prośby widzów. Po tej przygodzie Mensah została prezenterką pogody, a w kolejnych latach prowadziła też programy o tematyce kulinarnej, społecznej, sportowej oraz podróżniczej. Znane programy z jej udziałem to między innymi: Podróże Meteo, Tyrol Południowy i Projekt Plaża. W 2007 roku wzięła udział w piątej edycji tanecznego show Taniec z gwiazdami, gdzie wraz ze swoim tanecznym partnerem, Rafałem Maserakiem, zajęła 6. miejsce. Rok później wraz ze swoją córką Vanessą prowadziła program kulinarny zatytułowany Kuchnia czynna całą dobę.

W 2012 roku prezenterka założyła firmę Ammadora zajmującą się tworzeniem mebli na zamówienie. Założony przez nią biznes okazał się sukcesem, a ona zyskała status specjalistki od wystroju wnętrz. Dzięki temu otrzymała propozycję współpracy przy programie Domy Gwiazd w stacji Domo+, gdzie odwiedzała polskie gwiazdy w ich domach. W roli tej zastąpiła Dorotę Szelągowską.

Biznes

Jeszcze w trakcie studiów założyła swój własny biznes o nazwie Omi Hair, w którym stylizowała afrykańskie fryzury, wykonując egzotyczne fryzury, warkoczyki i dredy. Później założyła firmę meblarską. W 2018 roku stworzyła markę Occhiello, specjalizującą się w szyciu męskich garniturów na zamówienie. Dwa lata później rozszerzyła działalność o markę Amante. Aktywność biznesowa dziennikarki została doceniona, a ona sama została nagrodzona tytułem „Ambasadorki Przedsiębiorczości” podczas Gali Przedsiębiorczość i innowacje 2014.

Inne działalności

Mensah jest autorką kilku książek: z przepisami kulinarnymi dla dzieci Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką, poradnik o autoprezentacji Twoje 3i. Intuicja, Indywidualność, Inteligencja czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie oraz książkę o tolerancji zatytułowaną Gorzka czekolada. Kobieta jest bardzo aktywna charytatywnie. Założyła fundację Omenaa Mensah Foundation, dzięki której zaczęto budować szkołę w Ghanie. Celem fundacji jest także promowanie tolerancji w Polsce. Za swoją działalność charytatywną została wyróżniona Honorową Nagrodą Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”.

Życie prywatne

Dziennikarka ma córkę Vanessę, która przyszła na świat w 2002 roku. Cztery lata później Omena wyszła za mąż za Jakuba Pawłowskiego. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i para rozwiodła się w 2006 roku. W 2019 roku prezenterka ponownie wyszła za mąż - za Rafała Brzóskę, biznesmana i ekonomistę. Para ma wspólnie syna, Vincenta.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 7 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki