1848 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dorota Szelągowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Doroty Szelągowskiej

Dorota Szelągowska jest polską prezenterką telewizyjną i projektantką wnętrz. Urodziła się 26 września 1980 roku w Trypolisie.'

Dzieciństwo

Mamą prezenterki jest znana polska pisarka, Katarzyna Grochola. Dzieciństwo Doroty nie było usłane różami. Gdy miała 6 lat jej rodzice rozstali się, a wkrótce mama zachorowała na raka. Po pokonaniu choroby weszła w związek z mężczyzną, który okazał się alkoholikiem ze skłonnościami pedofilskimi. Na szczęście mężczyźnie nie udało się skrzywdzić Doroty. Razem z matką uciekły z toksycznego domu i zaczęły żyć same.

Kariera

Po ukończeniu studiów dziennikarskich Dorota otrzymała swoją pierwszą pracę w telewizji. W 1998 roku została prowadzącą programu młodzieżowego Rower Błażeja, którego później została wydawcą. W następnych latach prowadziła takie programy jak: Polskie lato w TVP 1, Pytanie na śniadanie w TVP 2 i Dietosferę w Kuchni TV. Była też gospodarzem programów Dach nad gwiazdamiHotelove oraz Domy gwiazd. Swoją przygodę z prowadzeniem programów dotyczących wystroju wnętrz rozpoczęła od jednoodcinkowych produkcji, między innymi, Weekendowych metamorfoz Doroty oraz Wielkanocnych metamorfoz Doroty. Największą rozpoznawalność zdobyła, kiedy zaczęła pracę w TVN Style. Od 2014 roku prowadzi swój autorski program pt. Dorota Was urządzi. Od stycznia 2017 roku prowadzi cieszący się dużą popularnością program Domowe rewolucje. Oprócz tego Dorota jest także felietonistką. Pisała felietony do magazynów, takich jak m.in. „Malemen”, „Pani”, „Olivii” i „Polska The Times”. Wraz z mamą napisała także książkę zatytułowaną Makatka, za którą otrzymała nagrodę „Róża Gali 2011” w kategorii Literatura. Dorota jest również współwłaścicielką biura projektowego ManiaEvent.

Życie prywatne

Szelągowska jest podwójną rozwódką. Z pierwszego małżeństwa ma syna Antka. Prezenterka bardzo chroni swoje życie prywatne i niechętnie o nim opowiada. Przez 11 lat była związana z muzykiem, Adamem Sztabą. Para wzięła ślub w 2013 roku, jednak rozstała się po dwóch latach małżeństwa. Dorota jest obecnie w szczęśliwym związku, a w 2018 roku urodziła się jej córeczka, Wanda.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła