1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ofellia życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Ofelii

Ofellia, a właściwie Iga Krefft, jest polską piosenkarką i aktorką. Urodziła się 2 września 1995 roku w Gniewinie.

Kariera aktorska

Na scenie zadebiutowała w 2007 roku rolą Rezedy w musicalu Akademia Pana Kleksa w Teatrze Muzycznym „Roma” . W tym samym roku, jako 12-latka, dołączyła do obsady jednego z najpopularniejszych polskich seriali - M jak Miłość. Do tej pory wciela się tam w rolę Uli - adoptowanej córki Hanki i Marka Mostowiaków.

W latach 2010-2011 grała postać Agi w pierwszej polskiej produkcji kanału Disney Chanel zatytułowanej Do dzwonka. Wystąpiła również gościnnie w telenoweli Na Wspólnej, gdzie w 2003 roku zagrała Kamilę, koleżankę Elizy, widzowie mogli ją także zobaczyć w serialu Diagnoza. W 2020 roku zagrała w pełnometrażowym filmie Sala Samobójców. Hejter w reżyserii Jana Komasy.

Kariera muzyczna

W dzieciństwie dwukrotnie brała udział w programie Od przedszkola do Opola. Od tego czasu równolegle z aktorstwem Iga realizowała się muzycznie. W 2010 była finalistką muzycznego konkursu Kaszubski Idol. Jako nastolatka przyjęła pseudonim Ofeliia, pod którym do dzisiaj rozwija swoją karierę piosenkarki. Współpracowała z zespołami Mind Revision i Daisy and the Moon. W 2016 roku nagrała pierwszy minialbum, który zawierał takie piosenki jak: Ofelia czy Tu. W tym samym roku młoda artystka miała okazję wystąpić w Stanach Zjednoczonych na Sofar Sounds New York. W 2018 roku Ofelia zagrała koncert na miejskiej scenie Open’er Festival, co było dużym wyróżnieniem dla początkującej wokalistki. Rok później wydała debiutancką płytę studyjną zatytułowaną Ofelia.

Również w 2019 roku została zaproszona do udziału w popularnym rozrywkowym show Twoja twarz brzmi znajomo.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Igi, oprócz tego, że od paru lat jest w związku. Od ponad 3 lat spotyka się z Wiktorem Ejryszewem, z którym poznała się na planie M jak Miłość.

Niedawno aktorka przyznała, że od dawna zmagała się z epizodami depresyjnymi i nerwicą.

Wybrana filmografia

  • 2003: Na Wspólnej – Kamila, koleżanka Elizy
  • od 2007: M jak miłość – Ula Mostowiak
  • 2010–2011: Do dzwonka – Aga
  • 2017: Diagnoza – Agnieszka Piekarska
  • 2020: Sala Samobójców. Hejter – Maria Andrzejewska, znajoma Gabi

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 8 = 9

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła