1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Danuta Holecka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Danuty Holeckiej

Danuta Holecka jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się w 1968 roku w Lidzbarku.

Wykształcenie

Jest absolwentką studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Kariera

Przygoda Holeckiej z mediami rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy to wygrała konkurs na prezentera Telewizji Polskiej. Na początku jej ścieżki zawodowej do jej obowiązków należało przygotowywanie dla relacji z obrad Senatu, jednak niedługo potem rozpoczęła prowadzenie porannych i popołudniowych wydań Wiadomości w stacji TVP1. W 1997 roku po raz pierwszy wystąpiła jako prezenterka głównego wydania Wiadomości, które prowadziła przez pół roku. Do tej roli powróciła w latach 2003 i 2010. W 2005 roku pracowała jako prezenterka Kuriera w TVP3, a w latach 2007-2010 prowadziła programy TVP Info - Info Serwis i Minęła dwudziesta. W 2013 roku Holecka była prezenterką w programach Echa dnia i Dziennik Regionów. W 2016 roku, po objęciu fotela prezesa Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego, ponownie została prowadzącą głównego wydania Wiadomości. W tym samym czasie prowadziła też programy Dziś wieczorem i Gość Wiadomości w TVP Info. 

W 2018 roku stała się członkiem XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A, już rok później dziennikarka objęła stanowisko szefa Wiadomości TVP1. Obecnie Danuta Holecka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej, co przysparza jej zarówno wielu przeciwników, jak i fanów. Głośno komentowany jest sposób prowadzenia przez nią programów - zarzuca się jej szczególnie, że nie ukrywa sympatii wobec partii rządzącej i polityków prawicy. Prezenterka cieszy się sympatią władz stacji oraz samego Jarosława Kaczyńskiego. Media podają, że obecnie dziennikarka zarabia miesięcznie około 40 tys. złotych. 

Życie prywatne

Mężem dziennikarki jest Krzysztof Dunin-Holecki, którego poznała podczas studiów. Para ma wspólnie dwóch synów-bliźniaków: Juliana i Stefana. Media od jakiegoś czasu spekulują o kryzysie w małżeństwie prezenterki - ta jednak w wielu wywiadach podkreślała, że jest zagorzałą przeciwniczką rozwodów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła