1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magda Femme życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Magdy Femme

Magda Femme, a właściwie Magdalena Pokora, jest polską piosenkarką. Urodziła się 22 maja 1971 roku w Łasku.

Wykształcenie

Ukończyła studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Kariera

Swoją działalność muzyczną rozpoczęła w 1995 roku, zostając członkinią zespołu Ich Troje. W jego skład wchodzili również Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski. Magda wydała z grupą łącznie 3 płyty: Intro, ITI Cd. i 3, a ostatnia z nich pochodzi z roku 1999 roku. Z formacją współpracowała do 2001 roku, wtedy też doszło do jej rozstania z liderem grupy. Po odejściu z zespołu dwukrotnie brała udział w finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2000 roku, jeszcze jako członek Ich Troje, wydała debiutancki, solowy album studyjny zatytułowany Empiryzm. Kolejne albumy nagrywała już jako niezależna artystka. Rok później ukazał się najpopularniejszy do tej pory krążek 5000 myśli, na którym znalazły się takie hity, jak: Rozmowa z aniołem i Kłamstwo. W 2004 wydała trzecią płytę noszącą tytuł Extremalnie. Teledysk do promującego ją singla Daleko stąd został nominowany do nagrody Yach Film. W 2006 roku kobieta pogodziła się z Michałem Wiśniewskim i znów rozpoczęli współpracę. Nagrała z Ich Troje piosenkę Follow My Heart, z którą grupa reprezentowała Polskę w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Czwarty album Femme ukazał się w 2009 roku i nosił tytuł Magiczne nutki. Pięć lat później piosenkarka wydała swój piąty album, Retro Love, który uzyskał status złotej płyty. Rok później piosenkarka nagrała z Nowatorem utwór Jestem na tak, który otrzymał nagrodę dla najlepszego duetu i jednego z największych hitów 2015 roku. W późniejszym czasie Femme wylansowała jeszcze kilka hitów, takich, jak: Jak diament, nagrany z Iwoną Węgrowską, Para, no para czy W taką noc.

W 2017 roku Magda zwyciężyła w kategorii „kultura” w plebiscycie „Kobieta roku” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Women For Live. Dwa lata później wokalistka nagrała utwór Słabo kłamiesz, który znalazł się w rankingu „Hity lata 2019”.

W 2020 roku utworzyła zespół o nazwie Project M., w którego skład wchodzą jeszcze: Jay Marin, Mavoi i Michał Zawidzki.

Życie prywatne

W latach 1996-2001 mężem piosenkarki był Michał Wiśniewski. Po rozwodzie była para przez lata toczyła medialną wojnę, wzajemnie się oskarżając, obrażając i wyciągając „brudy” z czasów wspólnego życia. W 2008 roku Femme urodziła córkę Nel, a tożsamość ojca dziewczynki pozostaje nieujawniona. Od 2014 roku piosenkarka związana jest z raperem Michałem Zawidzkim. W 2017 roku para się zaręczyła.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − = 61

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Magda Femme