1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Katarzyna Bosacka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Katarzyny Bosackiej

Katarzyna Bosacka jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 19 lipca 1972 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła filologię polską.

Kariera

Swoją przygodę z mediami rozpoczynała od pracy dla prasy. W przeszłości związana była z redakcją „Wyborczej”, a w latach 1998–2011 pisała dla „Wysokich Obcasów”. Przez trzy lata pracowała w Waszyngtonie jako korespondentka dla tego czasopisma.

W 2006 roku zaczęła pracę w telewizji. Do roku 2008 wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program Salon piękności w TVN Style. W 2010 roku została prowadzącą programu Wiem, co jem i wiem, co kupuję, a od roku 2013 prowadziła program O matko!. Jej przygoda z TVN-em zakończyła się w 2019 roku. Kierownictwo stacji postanowiło rozwiązać kontrakt z Bosacką po tym, jak prezenterka zaczęła współpracować z markami OnlyBio oraz OnlyEco. Od tego samego roku dziennikarka prowadzi kanał w serwsie YouTube pod nazwą EcoBosacka. W 2020 roku dołączyła do obsady TTV, gdzie aktualnie prowadzi swój program DeFacto Bosacka.

Przez lata swojej pracy Bosacka zyskiwała status specjalistki w kwestii zdrowego żywienia i dobrej jakości produktów. Programy, które prowadziła dotyczyły zazwyczaj tematyki urodowej, zdrowotnej i żywieniowej. Jest częstym gościem programów śniadaniowych, gdzie opowiada o swojej misji, jaką jest poszerzanie świadomości konsumenckiej wśród polskiego społeczeństwa.

W 2012 roku otrzymała główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie – Libertas et Auxilium. Rok później otrzymała wyróżnienie Laur Ekoprzyjaźni 2013 za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce.

Publikacje

Prezenterka jest autorką wielu publikacji poradnikowych dotyczących kwestii żywieniowych, rodzinnych i life stylowych. Na rynku ukazały się takie publikacje jej autorstwa, jak: Cena urody, Jestem mamą, Salon piękności, Kalendarz kobiety, Czy wiesz, co jesz. Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy, Wiem, co kupuję. Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy i Wiem, co jem. Przepisy z programu.

Życie prywatne

Mężem dziennikarki jest Marcin Bosacki, który jest dziennikarzem, byłym ambasadorem RP w Kanadzie. Para ma wspólnie czwórkę dzieci. Małżeństwo bardzo dbają o swoją prywatność i rzadko zdarza się, że dzielą się nią z opinią publiczną. Bosacka prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie zamieszcza zdjęcia i posty związane z życiem zawodowym i projektami, nad którymi aktualnie pracuje.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 + = 35

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: #WybieramEuropę