1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mrozu życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Mroza

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, jest polskim piosenkarzem. Urodził się 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu.

Wykształcenie

Studiował fizjoterapię w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Kariera

Już od dzieciństwa łączył ze sobą dwie pasje - muzykę i aktorstwo, występując w szkolnych musicalach i przedstawieniach. Na początku swojej profesjonalnej kariery muzycznej współpracował z Wozem, członkiem wrocławskiego zespołu hip-hopowego Majestat, z którym stworzył utwór Jestem imprezą. Następnie zaczął współpracę z DJ'em Kennethem z Holandii i Mr. Kingloverem z Jamajki, z którymi stworzył projekt Party Soldiers.

W 2009 roku muzyk zdecydował się na wydanie autorskiego debiutanckiego albumu zatytułowanego Miliony monet. Tytułowy utwór okazał się wielkim hitem i przez długi czas zajmował wysokie miejsca na listach przebojów w polskich stacjach radiowych. Singiel był nominowany do nagród Viva Comet i Eska Music Awards, Superjedynka i Złoty Dziób. Rok później ukazała się druga płyta wokalisty nosząca tytuł Vabank, z której pochodzą utwory Miasto płonie, Wait up i Horyzont. W 2014 roku ukazała się trzecia płyta Mroza zatytułowana Rollercoaster, która bardzo szybko zyskała status platynowej. Z albumu pochodzą najbardziej znane przeboje piosenkarza: Jak nie my to kto, Nic do stracenia, 1000 metrów nad ziemią, Poza logiką i Huragan. Podczas nagrywania krążka Mrozu współpracował z Thomsonem z Afromental i grupą Sound'n'Grace.

Czwarty krążek muzyka, zatytułowany Zew, ukazał się na rynku w 2017 roku, a kolejny niecałe dwa lata później. Aura - ostatni do tej pory album artysty - zawierała takie przeboje jak Napad, Chcę do Ciebie wrócić, Bez snu i Złoto.

Podczas swojej kariery Mrozu otrzymał wiele nagród i wyróżnień za muzyczną działalność - między innymi - nominację do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”.

Życie prywatne

W przeszłości muzyk spotykał się z Mariną Łuczenko. Mrozu jest osobą, o której życiu osobistym wiadomo naprawdę niewiele. Nie wiadomo, czy serce piosenkarza jest obecnie zajęte ani z kim spotykał się po rozstaniu z Łuczenko. Przez pewien czas portale plotkarskie spekulowały, że artysta jest gejem. On sam nigdy jednak nie odniósł się do tych plotek.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 38 = 42

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Piotr Rabik