1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mandaryna życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Mandaryny

Mandaryna, a właściwie Marta Mandrykiewicz, jest polską celebrytką i piosenkarką. Urodziła się 12 marca 1978 roku w Łodzi.

Wykształcenie

Ukończyła policealne studium zawodowe Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim przy Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, jest także absolwentką animacji kultury.

Kariera taneczna

Swoją przygodę z tańcem Marta rozpoczęła już jako dziecko. Początkowo należała do zespołu Krajki, następnie do grupy 7 coma 7 z którą wygrała mistrzostwa Polski w tańcu hip-hopowym. W 2000 roku zaczęła współpracę z zespołem Ich Troje, gdzie zajmowała się choreografią i rekrutacją nowych tancerzy. Wtedy poznała swojego przyszłego męża, Michała Wiśniewskiego, a dzięki temu związkowi usłyszała o niej cała Polska. Stało się to również za sprawą reality show Jestem jaki jestem, w które pokazywało codzienne życie Marty i Michała. Kamery towarzyszyły małżonkom przez cały czas, pokazując zarówno ich kłótnie, jak i romantycznie spędzone chwile. W 2007 roku Mandaryna otworzyła swoją pierwszą szkołę tańca, która okazała się wielkim sukcesem. Obecnie ma ich aż cztery.

Kariera muzyczna

W 2004 roku Marta postanowiła spróbować swoich sił jako piosenkarka i nagrała cover utworu Here I Go Again w oryginale wykonywanego przez zespół Whitesnake. Utwór okazał się hitem, co zachęciło celebrytkę do wydania całego albumu ze swoimi piosenkami. Marta, pod pseudonimem Mandaryna, wydała więc debiutancką płytę zatytułowaną Mandaryna.com, która dobrze się sprzedawała, a nawet zyskała status złotej. W 2005 roku gwiazda wydała drugi album zatytułowany Mandarynkowy sen. Mimo że to dzieło zostało przyjęte znacznie gorzej przez słuchaczy, to właśnie tam znalazła się najpopularniejsza piosenka Mandaryny - Ev'ry Night. Niestety podczas występu na żywo na festiwalu w Sopocie okazało się, że piosenkarka fałszuje i nie trafia w najprostsze dźwięki. Koncert okazał się kompromitacją, a zdolności muzyczne Marty spotkały się z ogromną krytyką. Mimo wszystko wokalistka postanowiła wydać czwartą płytę zatytułowaną AOK, która jednak nie odniosła sukcesu.

Małżeństwo z Michałem Wiśniewskim

W 2002 roku Mandaryna poznała Michała Wiśniewskiego. Wokalista był wtedy związany z piosenkarką, Magdą Femme, jednak po rozwodzie szybko skierował swoją uwagę na młodą tancerkę. Ich uczucie zaowocowało spontanicznym ślubem cywilnym w 2002 roku, na którym panna młoda pojawiła się w dresie, a jej wybranek – z nogą w gipsie. Rok później, po narodzinach pierwszego dziecka, zakochani postanowili powiedzieć sobie tak w kościele, a ich ślub wywołał prawdziwe zamieszanie w mediach.

Cała Polska śledziła kolejne etapy przygotowań i przebieg uroczystości. Ceremonia odbyła się 10 grudnia 2003 roku w Kirunie, na północy Szwecji, i była transmitowana przez telewizję TVN w programie Jestem, jaki jestem. Zakochani, w mroźnej scenerii bieguna polarnego, obiecali sobie miłość, a cała oprawa zaślubin wywołała spektakularny efekt – nie zabrakło takich elementów jak lodowe trony czy srebrne pióra. Do kaplicy państwo młodzi przyjechali saniami ciągniętymi przez renifery, a panna młoda miała na sobie białą suknię z trzydziestoma tysiącami małych brylantów. Szacuje się, że uroczystość warta była około 2 milionów złotych. Niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i gwiazdorska para rozwiodła się w 2006 roku.

Mimo że po rozwodzie celebryci długo dochodzili do porozumienia, często publicznie obrzucając się pretensjami i oskarżeniami, słowa Michała wskazują na to, że ostatecznie doszli do kompromisu i pozostają w dobrych stosunkach. W grudniu 2020 roku udowodnili to także na gruncie zawodowym, występując razem na Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Życie prywatne

Rok po rozwodzie z Wiśniewskim Marta związała się z Michałem Szatkowskim, a następnie spotykała się z Wojciechem Bąkiewiczem. Od 2017 roku jest w związku z prawnikiem Pawłem Wójcikiem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + = 7

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73