1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Michał Piróg życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Michała Piróga

Michał Piróg jest polskim tancerzem, choreografem, aktywistą społecznym i celebrytą. Urodził się 28 maja 1979 roku w Kielcach.

Wykształcenie

Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kariera taneczna

Karierę taneczną rozpoczął od występów na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. Zadebiutował rolą narkomana w spektaklu Mieć albo brać w reżyserii Piotra Galińsiego. W 2000 roku zagrał w widowisku – pieśni Negro spirituals Dla Ciebie, Panie. W kolejnych latach zdobywał doświadczenie w wielu przedsięwzięciach artystycznych, spektaklach i przedstawieniach. Wystąpił, między innymi, w tak znanych musicalach jak Chicago i Koty, czy Gruba świnia. Piróg nie tylko sam tańczył, ale odpowiadał też za choreografię. Karierę telewizyjną rozpoczął w 2006 roku, kiedy z Edytą Herbuś prowadził program W rytmie MTV. Pracował też jako choreograf i tancerz w programie Droga do gwiazd. Prawdziwą popularność zyskał, gdy został jurorem programu You Can Dance. Zasłynął jako szczery, bezpośredni i wymagający juror, który obecny był na planie dziewięciu edycji talent show. Obecnie nadal jest związany z tańcem. Jest nauczycielem na wielu warsztatach tanecznych oraz instruktorem w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

Kariera aktorska

Tancerz próbuje również swoich sił w aktorstwie. Zdarza mu się grać epizodyczne role w filmach fabularnych oraz serialach. Pojawił się, między innymi, w takich filmach jak: Zamiana czy Wkręceni 2 oraz serialach: Niania i Druga szansa. Od 2017 roku występuje z warszawskim Teatrem Fabryka Marzeń. Można go było oglądać w takich spektaklach jak Szalone nożyczki, Chcesz się bawić? Zadzwoń! czy Pomoc domowa.

Osobowość medialna

W 2010 roku Piróg został prowadzącym programu Top Model, gdzie udziela wsparcia przyszłym modelom i modelkom. Wziął udział w drugiej edycji reality show Azja Express. W 2019 roku wydał autobiografię zatytułowaną Chcę żyć.

Działalność społeczna

Michał często wykorzystuje swoją popularność w szczytnych celach, między innymi aktywnie angażuje się w kampanie społeczne i uświadamiające takich organizacji jak WWF czy Fundacja Viva!. Znany jest jako obrońca praw zwierząt i jako ich wielki miłośnik nie spożywa mięsa. Jest także aktywistą społecznym walczącym o prawa mniejszości seksualnych. W 2019 zaangażował się w akcję „Głosuję na miłość” zachęcającą do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na partie polityczne wspierające środowisko LGBT.

Życie prywatne

Michał Piróg w 2008 roku przyznał, że jest osobą o orientacji homoseksualnej. Jak większość celebrytów, Michał lubi dzielić się swoim życiem prywatnym z fanami. Aktywnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza zdjęcia zarówno ze swojego życia osobistego, jak i zawodowego. Nie wiadomo oficjalnie, czy obecnie tancerz jest w związku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 − 74 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Ja Fryta 73.