1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Masochista życiorys

Życiorys i biografia Masochisty

Masochista, a właściwie Bartłomiej Szczęśniak, jest polskim youtuberem. Urodził się 21 lutego 1992 w Pszczynie.

Wykształcenie

Studiował filologię polską.

Popularność

W 2011 wyemigrował do Holandii, a potem do Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski założył konto Masochista w serwisie YouTube, gdzie zaczął publikować recenzje polskich produkcji filmowych uznawanych w ogólnej opinii za „kiepskie”. Przyniosło mu to dużą popularność w sferze internetowej. Swoimi filmami naraził się wielu twórcom filmowym, a jeden z nich, nawet chciał pozwać youtubera do sądu. Maciej Odoliński, reżyser recenzowanej przez Mietczyńskiego komedii Ostra randka, zwrócił się do niego, aby ten usunął swoje nagranie z kanału, strasząc go sądem. Vloger zlikwidował nagranie z sieci, co przyniosło jednak efekt odwrotny od zamierzonego. W Internecie zawrzało, a fani nazwali to cenzurą i domagali się przywrócenia wideo. W efekcie dzień po usunięciu nagrania Bartek opublikował ponownie recenzję tym razem bez użycia fragmentów filmu. Cała akcja przyniosła youtuberowi rozgłos i powiększenie rzeszy fanów, którzy z zapartym tchem czekali na kolejne odcinki cyklu.

Kolejnym projektem Masochisty była seria Streszczenie lektur, którą prowadził on sam, ale pod swoim alter ego - Profesora Niczego. W swoich filmach omawia lektury w humorystyczny i bardzo przystępny sposób, pomagając maturzystom w przygotowaniach do egzaminu z języka polskiego. Seria przyniosła olbrzymi sukces, który pozwolił Szczęśniakowi na wydanie autorskiej książki zatytułowanej Wykłady Profesora Niczego.

W 2015 roku Mietek rozpoczął współpracę z portalem Teetres.com, a owocem tej współpracy był nowy, kulinarny kanał o nazwie Ni mom pojęcia co robię. Jest też drugim pełnoprawnym prowadzącym serię Zapytaj beczkę. Od 2018 roku współpracował ze sportowym radiem Weszło FM, gdzie prowadził audycje o skokach narciarskich i był gospodarzem programu Liga Minus. Pracę w radio zakończył w 2020 roku.

Mietczyński jest jednym z najpopularniejszych vlogerów w Polsce, a wszystkie jego projekty zyskują tysiące lajków i podbijają serca internautów. Współpracował z wieloma znanymi youtuberami, między innymi z Maciejem Dąbrowskim i Krzysztofem Gonciarzem

Życie prywatne

Mężczyzna niechętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego i nie wiadomo, z kim jest związany. Ma psa Gaugana, który często pojawia się w jego filmikach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła