1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Krzysztof Gonciarz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Krzysztofa Gonciarza

Krzysztof Gonciarz jest polskim twórcą internetowym. Urodził się 19 czerwca 1985 roku w Krakowie.

Wykształcenie

Ukończył studia na Wydziale Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Popularność i twórczość

Swoją karierę w internecie rozpoczął jako dziennikarz gamingowy w portalu Gry-Online. Był także autorem recenzji w „CD Action” i dziennikarzem internetowej telewizji tvgry.pl. W 2011 roku założył satyryczny kanał na YouTube o nazwie Zapytaj Beczkę. Drugi jego kanał o nazwie Krzysztof Gonciarz, obfitował już w poważniejsze treści. Gonciarz był i jest uważany za jednego z pierwszych działających na tak dużą skalę youtuberów w Polsce. Wkrótce zaczął podróżować i nagrywać reportaże z najdalszych zakątków świata. W 2014 roku trafił do Japonii i postanowił, że tam zostanie na stałe. Okazało się, że Japonia jest dla niego nie tylko idealnym miejscem do życia, ale także do pracy. Nagrania, jakie publikował na YouTube o kraju kwitnących wiśni zaczęły podbijać internet, a popularność Gonciarza rosła. W pierwszym roku pobytu w tym kraju założył przedsiębiorstwo Dozo Media, jedną z pierwszych w Polsce agencji zajmujących się łączeniem twórców internetowych z reklamodawcami. Następnie otworzył dwie firmy: Tofu Media w Polsce i Tofu Media Video Production w Japonii. W 2016 roku założył konto na portalu crowdfundingowym Patronite, na którym przez pewien czas był najchętniej wspieranym twórcą. Pieniądze te inwestował nie tylko w sprzęt, ale zrealizował za nie wiele projektów, między innymi, dokument o japońskim lesie samobójców. Youtuber jest autorem kilku książek: Krzysztof Gonciarz – Rozum i godność człowieka, Webshows: Sekrety wideo w internecie, U Mad? The Internet’s Guide to Idiots i Wybuchające beczki – zrozumieć gry wideo. W lipcu 2019 roku został pierwszym polskim youtuberem z własną wystawą w galerii sztuki dzięki autorskiemu wernisażowi w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Działalność społeczna

Gonciarz wykorzystuje swoje zasięgi i popularność do działalności aktywistycznej i społecznej W czerwcu 2020 roku podczas protestów osób LGBT nagrał film z odezwą do prezydenta. Głośno o charyzmatycznym youtuberze zrobiło się za sprawą akcji Stop ciężarówkom, która była odpowiedzią na antyaborcyjne i homofobiczne furgonetki jeżdżące po ulicach Warszawy. Aby pokazać ich absurdalność, w odpowiedzi Gonciarz wynajął ciężarówkę, na której widniało hasło: Każdy może okleić ciężarówkę i gadać z niej głupoty. Nie do wiary, że to jest legalne. Trzecim aktywistycznym zrywem był Strajk kobiet, podczas którego na bieżąco udostępniał relację z protestów. Razem z Tofu pomagał również w przygotowaniu reportażu dla stacji Vox o obecnej sytuacji w Polsce.

Życie prywatne

O prywatnym życiu Gonciarza wiadomo niewiele. Niedawno okazało się, że przez cztery lata utrzymywał w tajemnicy swój związek z Kasią Mecinski. Widzowie od lat podejrzewali, że łączy ich więcej niż tylko praca, jednak sami zainteresowani konswkwentnie temu zaprzeczali. W 2019 roku postanowili jednak opublikować video, na którym opowiedzieli o tym, jak prawie rok wcześniej się rozstali. Od 2014 roku youtuber mieszka w Japonii.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

88 − = 78

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: LonginusKapadocki