1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Małgorzata Trzaskowska życiorys

Życiorys i biografia Małgorzaty Trzaskowskiej

Małgorzata Trzaskowska jest żoną prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Urodziła się w Rybniku.

Wykształcenie

Studiowała na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ale dyplom zdobyła jako studentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Praca

Małgorzata pracowała w agencji reklamowej, później w warszawskim ratuszu przy promocji miasta, a następnie zasiadała w biurze rozwoju gospodarczego. Zrezygnowała z pracy w samorządzie w 2019 roku, po tym jak jej mąż został prezydentem Warszawy.

Małżeństwo

Przyszłego męża poznała podczas uroczystości zakończenia roku swojego brata w Kolegium Europejskim. Podczas studiów jeździła do Warszawy, a jej obecny mąż odwiedzał ją w Rybniku. Ślub wzięli w 2002 roku, po czterech latach związku. Dwa lata po ślubie parze urodziło się pierwsze dziecko, córka Aleksandra, a w 2009 roku na świat przyszedł ich syn, Stanisław.

Aktywność publiczna

Trzaskowska była bardzo aktywna podczas kampanii prezydenckiej męża w 2020 roku. Jeździła z nim na spotkania wyborcze, towarzyszyła we wiecach, przeprowadzała rozmowy z kobietami, a dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy społeczne konsekwentnie budowała poparcie Rafała Trzaskowskiego. Spotykała się też z organizacjami działającymi na rzecz kobiet, dzieci czy chorych (np. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja CHOPS, Amazonki, Śląskie Perły, Hospicjum dla Dzieci w Tychach). Na każdym z tych spotkań podkreślała, że chce być rzeczniczką wszystkich Polek, poruszając tematy edukacji, problemów klimatycznych i problemów związanych z ochroną zdrowia. Mimo braku doświadczenia na scenie politycznej, Małgorzata radziła sobie bardzo dobrze, a sprzyjały jej takie cechy jak zdecydowanie i szczerość, a zarazem widoczna skromność. Widoczna też była niezależna postawa żony kandydata na prezydenta, z jej zaangażowanie w kampanię wyborczą wydawało się całkowicie samodzielną decyzją. Niedoszła pierwsza dama nie ukrywa także swojego zdania i nie boi się go głośno wypowiedzieć. Tuż przed wyborami Małgorzata zadebiutowała też w mediach społecznościowych, zakładając profile na Facebooku i Instagramie. Po przegranych wyborach Małgorzata nie zniknęła ze sceny publicznej, zapowiadając, że koniec kampanii prezydenckiej nie będzie końcem jej działalności na rzecz kobiet. Kobieta krytykuje działalność obecnego rządu i otwarcie porusza także kwestię aborcji i zaznacza, że zawsze opowiadała się przeciw zaostrzeniu prawa do tego zabiegu. W październiku 2020 roku poparła protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego i sama uczestniczyła w manifestacjach w stolicy.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + = 22

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie - https://www.shutterstock.com/