1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Esmeralda Godlewska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Esmeraldy Godlewskiej

Esmeralda, a właściwie Monika Esmeralda, Godlewska jest polską celebrytką. Urodziła się 21 kwietnia 1993 roku w Malborku.

Rodzina

Esmeralda jest najmłodszą z czterech sióstr. Wraz z dwiema z nich, Małgorzatą i Magdaleną, są znanymi w Polsce celebrytkami pojawiającymi się w mediach pod wspólną nazwą: Siostry Godlewskie. Godlewskie mają także trzech braci.

Popularność

Kobieta zyskała popularność dzięki zamieszczanym w sieci przeróbkom znanych piosenek, które wykonywała wraz z Małgorzatą. Rozpoznawalność przyniosły im filmiki, które nagrywały i publikowały na YouTube. Celebrytki chciały szokować swoją publiczność, ubierając się w kuse stroje i coverując znane wszystkim Polakom utwory. Przed świętami Bożego Narodzenia nagrały, na przykład, swoje wykonanie kolędy Cicha noc ubrane w czerwoną bieliznę i ocierające się o świętego Mikołaja. Największą sławę przyniosło im jednak wyjątkowo ekspresyjne wykonanie świątecznej piosenki Pada śnieg. Dziewczyny przede wszystkim wyróżniał brak zdolności wokalnych i specyficzna maniera sceniczna i to właśnie one były najczęściej powodem negatywnych komentarzy internautów. Napływający hejt nie zniechęcił jednak sióstr do dalszego rozwoju kariery w internecie, a wręcz przeciwnie – myślą przewodnią ich działalności stało się powiedzenie „nie ważne jak mówią, byle mówili”. Esmeralda próbowała przedrzeć się do świata show-biznesu różnymi drogami. Wystąpiła w trzecim sezonie programu Ex na plaży, gdzie przez większość czasu paradowała w bikini. Pracowała także jako modelka oraz prezenterka w iTV, w którym prowadziła program o plotkach. W 2019 roku celebrytka postanowiła wziąć udział w wydarzeniu Fame MMA, podczas którego w klatkach walczą celebryci, youtuberzy i patoinfluencerzy. Jej pierwszą przeciwniczką była Marta Linkiewicz. Marcie wystarczyły zaledwie dwie minuty, by pokazać swoją wyższość nad Godlewską i wygrać całe starcie. Gwiazdka studiuje psychologię sądowo-penitencjarną na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. W 2018 roku o Esmeraldzie było głośno także za sprawą kolizji drogowej, jaką spowodowała w Warszawie. Miała wtedy we krwi 1,5 promila alkoholu. Sąd skazał ją na karę roku i sześciu miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Orzekł także pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dodatku celebrytka musiała zapłacić 7 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i ponad 3 tys. zł kosztów sądowych.

Życie prywatne

Esmeralda jest rozwódką i matką kilkuletniego Milana. Studiuje psychologię sądowo-penitencjarną na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie i utrzymuje się głównie z pracy w klinice medycyny estetycznej prowadzonej przez swoją siostrę Magdalenę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

73 + = 79

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła