1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Majka Jeżowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Majki Jeżowskiej

Majka Jeżowska jest polską piosenkarką. Urodziła się 25 maja 1960 roku w Nowym Sączu.

Wykształcenie

Ukończyła studia na Wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Kariera muzyczna

Pierwsze sukcesy na polskiej scenie muzycznej zaczęła odnosić już jako nastolatka. W 1979 roku wystąpiła w konkursie premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę Nutka w nutkę. W tym samym roku pojawiła się na scenie Festiwalu Piosenki Radzieckiej, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Pierwsza płyta młodej wokalistki, zatytułowana Jadę w świat, ukazała się w 1981 roku. Album zawierał takie utwory jak: Od rana mam dobry humor, Najpiękniejsza w klasie, Jadę w świat - znane i śpiewane do dziś. Po rozwodzie z pierwszym mężem kobieta wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęła śpiewać w zespole Heat N Serve. Za oceanem mieszkała do 1993 roku, ale w międzyczasie nie zaprzestała kariery na polskiej scenie muzycznej. W 1984 roku nagrała własną wersję piosenki A ja wolę moją mamę, wykorzystując tekst Agnieszki Osieckiej. Utwór stał się wielkim przebojem i zyskał olbrzymią popularność, co zachęciło artystkę do wydania całej płyty skierowanej do dzieci. W 1987 wystąpiła na koncercie „Premier” podczas 24. KFPP w Opolu, gdzie zdobyła pierwszą nagrodę za piosenkę Czekamy na wyrok. Swój sukces na tej imprezie powtórzyła rok później tym razem za solowe wykonanie piosenki Edek.

Kariera Jeżowskiej nabrała tempa i wokalistka bardzo szybko stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek w kraju. Do jej najsłynniejszych piosenek należą: Blues bujany, Od rana mam dobry humor, Duecik, Do słońca, Kolorowe dzieci, Cyrk wita Was, Kochany Panie Mikołaju, Moja Planeta, Dyskoteczka i Marzenia się spełniają. W latach 80. i 90. współpracowała z autorem tekstów Jackiem Cyganem i wypromowała wiele gwiazd dziecięcej sceny muzycznej, między innymi, Magdę Fronczewską i Krzysztofa Antkowiaka.

Inne działalności

W latach 90. kilka razy prowadziła własny show na Pikniku Country w Mrągowie. W 1994 założyła własne przedsiębiorstwo fonograficzne JA MAJKA Music, w ramach którego wydawała swoje płyty z muzyką dla dzieci. W 2008 prowadziła program dla dzieci zatytułowany Singa Dinga.

Życie prywatne

Była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był kompozytor Janusz Koman. Para ma wspólnie syna. Małżeństwo przetrwało nieco ponad dwa lata, a skończyło się z powodu agresji, jaką przejawiał Koman w stosunku do artystki. W jednym z wywiadów Jeżowska przyznała, że pierwszy mąż wielokrotnie ją bił.

Kolejny raz stanęła na ślubnym kobiercu w 1982 roku, a jej drugim wybrankiem był amerykański gitarzysta Tom Logan. Ten związek również nie przetrwał próby czasu.
Niedługo potem partnerem piosenkarki został jej menadżer, Dariusz Staśkiewicz. Para wiodła wspólne życie przez około 20 lat, jednak po tym czasie postanowiła się rozstać. W 2016 roku Jeżowska była widziana w towarzystwie wizażysty gwiazd Dariusza Kotarskiego. Ten związek także nie przetrwał. Obecnie Majka jest singielką i jak wielokrotnie podkreślała, taki styl życia jej odpowiada.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

74 − 68 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Polimerek