1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magdalena Frąckowiak życiorys

Życiorys i biografia Magdaleny Frąckowiak

Magdalena Frąckowiak jest polską modelką. Urodziła się 8 października 1984 roku w Gdańsku.

Kariera

Swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła, gdy w wieku 16 lat wygrała lokalny konkurs piękności Waterproof Model Search, po którym została przyjęta do agencji Model Plus w Warszawie. Niedługo potem zadebiutowała w sesji fotograficznej dla magazynu „Machina”, a profesjonalną karierę modelki rozpoczęła w 2000 roku.

W 2006 roku znalazła się na okładce włoskiego wydania „Glamour”. Rok później zaczęła pracować dla Stevena Meisla i trafiła na okładkę włoskiej edycji „Vogue”. Dwa lata później zaczęła pojawiać się w kampaniach takich projektantów jak Ralph Lauren, Oscar de la Renta czy Alessandro Dell'Acqua. Z czasem zaczęła brać udział w kampaniach między innymi takich marek jak Dior, Valentino, Jean-Paul Gaultier, Ginvenchy i Chanel.

Przełomem w karierze było nawiązanie współpracy z legendarną marką bielizny Victoria's Secret - w 2010 roku i w latach 2012-2015 występowała na znanych i głośnych pokazach tej marki jako jeden z jej „aniołków”. W 2011 roku Frąckowiak wzięła udział w prestiżowej sesji do kalendarza Pirelli, której autorem był sam Karl Lagerfeld.

Przez lata Magdalena Frąckowiak miała okazję współpracować z takimi markami, projektantami i domami mody jak: Chanel, John Galliano, Balmain, Roberto Cavalii, Dolce & Gabbana, Fendi, Prada, Givenchy, Versace, Miu Miu, Alexander Wang, Louis Vuitton, Giorgio Armani, Karl Lagerfeld, Balenciaga, MaxMara czy Paco Rabanne.

Życie prywatne

W 2009 roku przez kilka miesięcy spotykała się z artystą Carlito Dalceggio. W latach 2010-2013 była związana z Wojciechem Pastorem. Później była w związku z Alexem Przetakiewiczem, synem projektantki Joanny Przetakiewicz, jednak ich związek rozpadł się w 2018 roku. Do roku 2019 modelka była bardzo aktywna w mediach społecznościowych - później zamknęła prywatny profil i uruchomiła jedynie kanał promujący jej firmę biżuteryjną.

Od jakiegoś czasu na portalach plotkarskich można znaleźć doniesienia odnoszące się do życia Frąckowiak. Media donosiły o zmianach w jej życiu prywatnym, a nawet kryzysie. Niedawno modelka miała się zamknąć w buddyjskim klasztorze, by studiować buddyzm i medytację. Nie wiadomo, czym obecnie zajmuje się celebrytka zawodowo, ponieważ od pewnego czasu nie pojawia się na wybiegach ani okładkach magazynów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 21 = 28

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Masaki-H