1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jarosław Kuźniar życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Jarosława Kuźniara

Jarosław Kuźniar jest polskim dziennikarzem i prezenterem. Urodził się 29 stycznia 1978 roku w Bielawie.

Wykształcenie

Ukończył dziennikarstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kariera

Początki kariery Kuźniara związane są z lokalnymi mediami. Współpracował z Radiem Sudety i Telewizją Sudecką. Następnie, po przeprowadzce do Warszawy, skupił się na pracy radiowej - prowadził audycję Zapraszamy do Trójki w radiowej Trójce. Następnie współpracował z Radiem ZET, gdzie był odpowiedzialny za realizację popołudniowych wiadomości oraz Wydarzeń Dnia.

W 2007 roku zaczął pracę w telewizji TVN24, gdzie przez osiem lat prowadził poranny program Wstajesz i wiesz, a w latach 2010-2011 Rozmowę bardzo polityczną. Rok 2011 był przełomowy dla popularności dziennikarza, który dzięki objęciu roli prowadzącego talent show X Factor dał się poznać widzom i zyskać ich sympatię. Kuźniar prowadził dwie edycje tego popularnego programu. W 2015 roku został współprowadzącym programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN, który prowadził razem z dziennikarką Anną Kalczyńską. Rok później dziennikarz postanowił zakończyć współpracę ze stacją TVN i zaczął pracę w portalu Onet.pl, gdzie do 2020 roku prowadził autorski program Onet Rano.

Kuźniar jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich. Dwukrotnie otrzymał Wiktora, w kategoriach: „Największe odkrycie telewizyjne” i „Prezenter telewizyjny”. W 2009 roku wyróżniono go też nagrodą MediaTory w kategorii „InicjaTOR”, a sześć lat później zdobył statuetkę Telekamery w kategorii „Prezenter informacji”.

Jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy i prezenterów. Nie zawsze jednak kojarzony był pozytywnie - przez lata swojej kariery nieraz wzbudzał kontrowersje swoimi wypowiedziami i zachowaniem. Głośno komentowanym wydarzeniem był jego wywiad z magazynem „Grazia”, podczas którego wyznał, że podróżując po Stanach Zjednoczonych zakupił artykuły dla swojego dziecka, po czym zwrócił je do sklepu po miesiącu użytkowania. Dziennikarz często wdaje się w publiczne dyskusje na swoich mediach społecznościowych i słynie z bezkompromisowego wyrażania swoich poglądów.

Życie prywatne

W 2011 roku ożenił się z Magdaleną. Wspólnie mają córkę Zofię.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ralf Lotys (Sicherlich)