1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Zuzanna Bijoch życiorys

Życiorys i biografia Zuzanny Bijoch

Zuzanna Bijoch jest polską modelką. Urodziła się 20 czerwca 1994 roku w Katowicach.

Kariera

Pierwsze kroki w świecie mody stawiała już w wieku 13 lat - w 2007 roku wygrała konkurs organizowany przez magazyn „Bravo Girl”. Niedługo potem Zuzia została twarzą kolekcji Łukasza Jemioła. Rok później chodziła w pokazach Zienia, pozowała dla zagranicznych i polskich magazynów, między innymi: „Harper’s Bazaar”, „Pani” i „Glamour”. W 2011 roku włoska projektantka Miuccia Prada wybrała ją by została twarzą jej kampanii i podpisała z nią kontrakt na wyłączność. Kilka miesięcy później Bijoch znalazła się na 13. miejscu w rankingu 50. najważniejszych modelek według strony models.com.

Kolejnym dużym sukcesem w karierze polskiej modelki był angaż do kampanii domu mody Louis Vuitton. W 2011 roku trafiła na okładkę meksykańskiej edycji magazynu „Vogue” oraz polskiej edycji „Elle”. Reklamowała też domy mody Chloé i Proenza Schouler, a także została twarzą maskary YSL. Popularność i rozpoznawalność Bijoch rosła z każdym kolejnym projektem, a ona sama stała się jedną z najbardziej cenionych polskich modelek. Kobieta brała udział w pokazach i prezentowała kolekcje największych projektantów i domów mody świata, takich jak Marc Jacobs, Prada, Gucci, Dior, Valentino, Dolce & Gabbana, Alexander McQueen, Fendi, Jean Paul Gaultier, Versace czy Yves Saint Laurent.

Inne działalności

Zuzanna jest autorką książki Modelka, w której przedstawiła kulisy pracy modelek. Kobieta pojawiła się w roli gościa specjalnego trzeciej edycji programu Top Model. W 2017 roku, wraz z siostrą Julią, wzięła udział w drugiej edycji programu Azja Express emitowanego na antenie telewizji TVN.

Życie prywatne

Bijoch stara się chronić swoje życie prywatne. W jednym z wywiadów przyznała, że mieszka na Manhattanie wraz ze swoim partnerem, jednak jego tożsamość pozostaje tajemnicą.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 68

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73