1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Kammel życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Tomasza Kammela

Tomasz Kammel jest polskim prezenterem telewizyjnym. Urodził się 12 lipca 1971 roku w Jeleniej Górze.

Wykształcenie

Jest absolwentem Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, gdzie studiował germanistykę i uzyskał tytuł magistra.

Początki kariery

Po studiach wyjechał do Warszawy, by tam robić karierę medialną. W 1997 roku związał się z Telewizją Polską i rozpoczął długotrwałą współpracę z tą stacją. W swojej karierze prowadził wiele programów. Początkowo wraz z Karoliną Korwin-Piotrowską pracował przy magazynie Filmidło. W tym okresie został również prowadzącym programu Randka w ciemno oraz Wykrywacz Kłamstw, a w latach 2004–2005 był prezenterem Teleexpressu. W 2007 roku uczestniczył w programie Taniec z gwiazdami. Występ w programie konkurencyjnej stacji spowodował, że zarząd TVP zadecydował o rozwiązaniu kontraktu z prezenterem. Jednak już rok później przyjęto go z powrotem do telewizji publicznej.

Rozwój kariery

W 2008 roku wspólnie z Beatą Sadowską został współprowadzącym programu śniadaniowego Pytanie na śniadanie. Prowadził także popularny teleturniej Dzieciaki górą!. W 2009 roku pożegnał się z TVP. W 2010 roku związał się z telewizją Polsat, gdzie prowadził program rozrywkowy Stand up. Zabij mnie śmiechem. Do Telewizji Polskiej wrócił w 2011 roku jako prezenter programu A normalnie o tej porze, powrócił też jako gospodarz Pytania na śniadanie, w którym jest zatrudniony do dziś. Był konferansjerem podczas licznych festiwali w Polsce, między innymi Festiwal w Opolu oraz Sopot Festival, a także prowadził konkursy piękności i wydarzenia okolicznościowe, takie jak imprezy sylwestrowe. Kammel pracował także jako prezenter radiowy. Był gospodarzem programu Znaki szczególne w radiowej Trójce oraz audycji Kammel Show emitowanej przez radio Złote Przeboje. Od 2013 roku Tomasz jest prowadzącym jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych, The Voice of Poland, od 2018 roku The Voice Kids, a od 2019 roku – Voice Senior.

Kammel jest uważany za jednego z najsympatyczniejszych i najbardziej charyzmatycznych prezenterów telewizyjnych w Polsce.

Inne przedsięwzięcia

Od 2005 roku jest wykładowcą metodyki dziennikarstwa telewizyjnego oraz autoprezentacji i wystąpień publicznych w Instytucie Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Założył Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce i członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Swoje doświadczenie dotyczące wystąpień publicznych i rady jak się do nich przygotować przedstawił w poradniku swojego autorstwa zatytułowanym Jak występować... nie tylko w telewizji. W 2018 roku wydał książkę Moc w gębie. Jak gadać, żeby się dogadać. Jest także współautorem książki pt. Dyskretny urok wystąpień publicznych.

Życie prywatne

Prezenter przez wiele lat związany był z Katarzyną Niezgodą. Związek zakończył się w 2015 roku. Od momentu głośnego rozstania dziennikarz nie opowiadał publicznie ani o swoich uczuciach, ani o życiu prywatnym. Mimo że aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, nie pokazuje na nich swojego życia osobistego. Niedawno zrobił jednak wyjątek, publikując zdjęcie swojej nowej dziewczyny. Nie wiadomo jeszcze jednak, kim jest wybranka sympatycznego prezentera.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest icpcnews icpcnews.