codziennie nowe aktualizacje
Klocuch życiorys
Spis treści
Życiorys i biografia Klocucha
Klocuch jest polskim youtuberem i osobowością internetową.
Popularność
Nie wiadomo, kim tak na prawdę jest Klocuch, nieznana jest bowiem jego prawdziwa tożsamość. Swoje pierwsze nagranie w serwisie YouTube opublikował w 2010 roku, rozpoczynając cykl recenzji gier. Szybko zyskał duże grono obserwujących go internautów. Zwiększając swoją popularność, zaczął tworzyć fimiki, w których wykorzystywał fragmenty znanych filmów i seriali, dodając do nich własny, amatorski dubbing. W 2017 roku Klocuch rozszerzył swoją działalność o przeróbki popularnych utworów muzycznych. Największy sukces, a co za tym idzie największą ilość wyświetleń zdobyła jego parodia piosenki Gucci Gang Lil Pumpa zatytułowana Kruci gang. W niecałe pół roku wyświetlono ją ponad 4 miliony razy. Klocuch przerabiał także twórczość Taco Hemingwaya. Nie spoczywa na laurach, regularnie tworząc nowe treści, a z każdą kolejną zaskakując odbiorców. Cechuje go różnorodność i brak schematów. Youtuber nigdy nie pokazuje swojej twarzy w nagraniach, pozostając jedną z najciekawszych i najbardziej tajemniczych postaci polskiego YouTube’a.
Wystawa
W 2018 roku zaplanowano wystawę poświęconą twórczości Klocucha zatytułowaną Moje wygranko. Jednak groźby, jakie otrzymali organizatorzy wystawy spowodowały, że wydarzenie przeniesiono o kilka miesięcy. Dodatkowym powodem zmiany terminu wystawy było domniemane odkrycie tożsamości internetowego twórcy. Ekspozycja doczekała się jednak premiery i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Efektem popularności całego wydarzenia Klocuch został zgłoszony jako kandydat do zdobycia Paszportu „Polityki” w dziedzinie kultury cyfrowej.
Styl
Filmiki youtubera nagrywane są w nietuzinkowym stylu. Twórcę przyjął specyficzną stylizację, a wykreowana przez niego postać to niestarzejący się nastolatek, który kaleczy język polski i używa dziwnych zwrotów, z których kilka weszło już do slangu internetowego. Początkowo internauci krytykowali go za nieprofesjonalny i infantylny styl, jednak z czasem okazało się, że używanie najróżniejszych regionalizmów, tworzenie nowych słów czy infantylizacja wypowiedzi to celowe zabiegi Klocucha. Charakteryzuje go też prześmiewczość i specyficzny typ humoru, którym zaskarbia sobie sympatię odbiorców.
Komentarze