1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kasia Stankiewicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kasi Stankiewicz

Kasia Stankiewicz jest polską piosenkarką. Urodziła się 2 czerwca 1977 roku w Działdowie.

Kariera

Na profesjonalnej scenie muzycznej zadebiutowała w 1995 roku, występując w jednym z odcinków programu Szansa na sukces z udziałem zespołu Varius Manx. Młoda wokalistka nie dość, że wygrała odcinek, wprawiając w zachwyt członków grupy, to niecały rok później sama do niej dołączyła, zajmując miejsce Anity Lipnickiej.

Wkrótce ukazał się pierwszy singiel nagrany z nowym zespołem, zatytułowany Orła cień. Piosenka błyskawicznie stała się hitem i grana jest do dzisiaj w największych stacjach radiowych w Polsce. Kilka miesięcy później Varius Manx wydali album Ego, który otrzymał status platynowej płyty. Stankiewicz była związana z formacją przez pięć lat - do 2001 roku. Jeszcze przed odejściem Kasia postanowiła spróbować swych sił samodzielnie i nagrała solową płytę noszącą tytuł Kasia Stankiewicz, promowaną singlem Dopiero od jutra. Po niej, ukazały się jeszcze trzy solowe albumy wokalistki - Extrapop, Mimikra i Lucy and the Loop.

W 2015 roku Kasia wróciła do Varius Manx i wraz z nim wyruszyła w trasę koncertową z okazji jego 25-lecia. Trzy lata później wraz zespołem wydała płytę zatytułowaną Ent, promowaną utworami: Biegnij, Kot bez ogona i Księżyc się zmęczył.

Inne działalności

Wokalistka kilkakrotnie próbowała swych sił na polach innych niż śpiew. W 2016 roku wzięła udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie wraz ze swoim tanecznym partnerem Tomaszem Barańskim odpadła w szóstym odcinku. W 2002 roku przyjęła zaproszenie do kolejnego programu tanecznego Dance Dance Dance, gdzie wystąpiła w duecie ze swoją siostrą, Anną. Siostry Stankiewicz pożegnały się z programem w drugim odcinku show.

Życie prywatne

O życiu uczuciowym piosenkarki niewiele wiadomo. W przeszłości przez wiele lat była związana z Radosławem Łuką, z którym ma syna Fryderyka. Niestety związek ten nie przetrwał i wokalistka zdecydowała się na rozstanie. Nie wiadomo, czy serce Kasi jest obecnie zajęte, ponieważ bardzo rzadko wypowiada się na temat swojego życia prywatnego, starając się go chronić przed zainteresowaniem mediów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

57 − 53 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73